Czym jest ewaluacja jakości działalności naukowej?

Ewaluacja jakości działalności naukowej jest oceną Uczelni jako całokształtu, w ramach poszczególnych dyscyplin, nie jest indywidualną oceną pracowniczą.

1. poziom naukowy prowadzonej działalności naukowej (z wagą 60%)
  2. efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych (z wagą 20%)
  3. wpływ działalności naukowej na społeczeństwo i gospodarkę (waga 20%)

Kto kieruje w Uczelni procesem ewaluacji?
Prorektor ds. Nauki + Prorektor ds. ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem + Przewodniczący Rad Dyscyplin Naukowych

Co aktualnie się dzieje w procesie ewaluacji w UMW?

• Aktywna praca naukowców w celu uzyskania wysokopunktowanych publikacji, otrzymywania grantów, udziału w projektach.
  • Pracownicy Biblioteki kompletują i aktualizują dane o publikacjach.
  • Weryfikacja i kompletowane wymogów formalnych, np. oświadczenia upoważniające.
  • Prowadzona jest identyfikacja przychodów efektów finansowych badań naukowych.
  • Poszukiwane i weryfikowane są osiągnięcia naukowe, które mają najlepiej udokumentowany wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.
  • Uwierzytelnienie profilu naukowca PPM-UMW w systemie ORCID.

Co naukowiec-badacz powinien wiedzieć o ewaluacji UMW?
Szczegółowe dane o ewaluacji jakości naukowej znajdują się na stronie: https://ewaluacja.umw.edu.pl

Jeśli potrzebujecie Państwo dalszych, innych informacji pozostajemy dla Was w kontakcie, telefonicznym, mailowym i osobistym (po wcześniejszym umówieniu):
e-mail: ewaluacja@umw.edu.pl
ul. L. Pasteura 1 50-367 Wrocław pokój 25 (2 piętro)