Profesor Akira Aoki odwiedził naszą uczelnię

W kwietniu gościliśmy na naszej uczelni jednego z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny periodontologii laserowej - profesora Akira Aoki z Tokyo Medical and Dental University.

Profesor Aoki jest beneficjentem wielu nagród naukowych, m. in. Japońskiego Stowarzyszenia Stomatologii Laserowej oraz pionierem w zakresie badań dotyczących wykorzystania stomatologii laserowej w leczeniu zapalenia przyzębia.

Wykład Profesora Akiry Aoki na temat Current status of Er: YAG laser in periodontal and peri-implant therapy miał miejsce 9. kwietnia. Wykłady z zakresu periodontologii i stomatologii laserowej tego samego dnia wygłosili także prof. Marzena Dominiak, dr Kinga Grzech-Leśniak oraz dr Kamil Jurczyszyn z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obok Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej dr n. med. Kingi Grzech-Leśniak, PTSL reprezentowała także Dyrektor Biura Marta Kondera.

Prof. Aoki spotkał się także w gabinecie z JM Rektorem Markiem Ziętkiem, który uroczyście otworzył poniedziałkowy cykl wykładów i powitał zebranych tłumnie na sali słuchaczy. Prof. Aoki odwiedził Katedrę i Zakład Periodontologii Uniwersytetu Medycznego przy ul. Krakowskiej 26, gdzie odbyło się seminarium na temat The use of laser in the treatment of periodontal diseases, a także spotkanie z kierownikiem Katedry prof. dr hab. Tomaszem Konopką oraz pracownikami Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej. Profesor Aoki pisemnie przyjął również zaproszenie do Rady (Board member) naszego wrocławskiego czasopisma „Dental and Medical Problems” pod redakcją prof. Tomasza Konopki.

Fot. Adam Zadrzywilski
Nasz Uniwersytet łączy z Tokyo Medical and Dental University list intencyjny, podpisany w 2017r.

Wizyta odbyła się w ramach programu Visiting Professors funduszu Scientiae Wratislavense.