Pierwszy krok, by się lepiej poznać

Możliwości wzajemnego zapraszania studentów, zainteresowania naukowe i szanse na rozwijania współpracy zdominowały tematykę spotkania konsula Indii z prorektorem ds. nauki prof. Piotrem Ponikowskim.

Amarjeet Singh Takhi na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu gościł po raz pierwszy. W czasie spotkania ustalono, że przy tysiącach młodych mieszkańców Indii wyjeżdżających na studia z kraju, są duże możliwości rozwinięcia współpracy - w tej chwili na English Division studiuje zaledwie 6 obywateli Indii. Prof. Piotr Ponikowski podkreślał, że dobrze zna potencjał Indii, gdyż Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne intensywnie współpracuje z lekarzami z tego rejonu świata.

Prof. Piotr Ponikowski na spotkaniu z konsulem Indii
Konsul Indii wskazywał duże zaangażowanie swojego kraju w promocję naturalnej indyjskiej medycyny - Ajurwedy. Wymianą doświadczeń na tym polu także byłby bardzo zainteresowany.
Konsul Indii na UMW
Było to pierwsze spotkanie, które nakreśliło możliwości współpracy.
Fot. Adam Zadrzywilski