Nagrody dla naszych doktorantów

Stanisław Tubek, doktorant WNoZ, otrzymał Stypendium im. L. Hirszfelda w dziedzinie nauk medycznych i biologicznych, a Dominika Pluta, z WL - Stypendium im. J. Mozrzymasa w dziedzinie nauk interdyscyplinarnych.

Stypendia wręczone zostaną w czasie obchodów Święta Nauki Wrocławskiej - 15 listopada w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 16.30.

To już kolejna edycja Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla doktorantów. W tym roku wyróżniono 14 młodych naukowców, przyznano też 13 stypendiów w wysokości 2 tys. złotych.

Kapituła wybierała doktorantów uczelni publicznych i niepublicznych oraz placówek naukowych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinach wiedzy nawiązujących do zakresu działalności wielkich wrocławskich naukowców:

•    Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  •     Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  •     Maksa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  •     Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki;
  •     Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;
  •     Jana Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.