Profesorowie UMW na czele towarzystw i w radzie naukowej

Ostatnie dni przyniosły dobre wiadomości dla profesorów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Troje z nich zostało wybranych do towarzystw krajowych i zagranicznych, mamy też jedno powołanie do Rady Naukowej.

Prof. Robert Śmigiel wybrany do Rady Naukowej Platformy Informacyjnej "Choroby Rzadkie"

Zarządzeniem Ministra Zdrowia prof. Robert Śmigiel z Zakładu Pediatrii i Chorób Rzadkich, Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, został powołany na członka Rady Naukowej Platformy Informacyjnej "Choroby Rzadkie". Platforma Informacyjna „Choroby Rzadkie” ma być wiarygodnym i kompleksowym źródłem wiedzy klinicznej, naukowej i organizacyjnej dotyczącej chorób rzadkich w Polsce. Prof. Śmigiel jest także członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

prof. Robert Śmigiel

Prof. Joanna Rymaszewska wybrana do EAPM

9 czerwca prof. Joanna Rymaszewska, kierownik Kliniki i Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu została wybrana do zarządu European Association of Psychosomatic Medicine. Od 15 do 17 czerwca 2023 roku we Wrocławiu odbędzie się kolejna konferencja EAPM na temat zaburzeń z pogranicza psychiatrii i innych dziedzin medycyny.

prof. Joanna Rymaszewska, prof. Franziska Geiser z Bonn University oraz prof. Albert Leentjens z Maastricht University

Prof. dr hab. Magdalena Krajewska Prezesem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego

10 czerwca 2022 r. prof. Magdalena Krajewska, Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu została wybrana na stanowisko Prezesa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. W Zarządzie Towarzystwa znalazły się również dr hab. Dorota Kamińska (sekretarz) oraz dr Hanna Augustyniak-Bartosik (skarbnik). Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego obradowało podczas XIV Zjazdu PTN, który odbył się we Wrocławiu w dniach 9-11 czerwca 2022 roku. Organizatorem Zjazdu była Katedra i Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

prof. Magdalena Krajewska

Prof. Jacek Szepietowski nagrodzony w USA

Podczas zjazdu Annual Meeting of American Academy of Dermatology w Bostonie prof. dr hab. Jacek Szepietowski, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UMW został uhonorowany za dotychczasowe osiągnięcia w zakresie psychodermatologii członkostwem Honorowym Association for Psychoneurocutaneous Medicine of North America.

prof. Jacek Szepietowski