Kolorowy egzamin VI roku kierunku lekarskiego

Zgodnie z uczelnianą tradycją studenci 6 roku kierunku lekarskiego napisali swój ostatni egzamin na studiach w kolorowych przebraniach. Studentom fantazji i pomysłów na stroje jak zwykle nie brakowało.

– Super było zobaczyć wszystkich w jednym miejscu, w dodatku w tak kolorowym wydaniu. Jeżeli w jakikolwiek sposób będę tęsknić za egzaminami, to właśnie ze względu na ten aspekt towarzyski, społeczny - tak kolorowy egzamin ocenia Kasia, studentka VI roku na kierunku lekarskim.

Fantazyjne przebrania na ostatni egzamin to element wieloletniej tradycji Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a zarazem pewnego rodzaju pożegnanie studentów kierunku lekarskiego z murami uczelni.

Studenci co roku bardzo mocno angażują się w to święto, prześcigając się w pomysłach i wykonaniu strojów. - Uważam, że to wspaniałe, że po ciężkim dla wszystkich okresie pandemii tak ochoczo powracamy do naszych uczelnianych tradycji, bo przecież prócz bycia związanymi ze sobą edukacyjnie, my studenci, jesteśmy przede wszystkim społecznością" - podsumowuje Wojciech Szorski, przewodniczący Samorządu Studentów na Wydziale Lekarskim.

fot. T. Walów