„Kubek dla wykładowcy” dla nauczyciela UMW!

Poznaliśmy zwycięzców 10 edycji plebiscytu „Kubek dla Wykładowcy” organizowanego przez Radio Luz, na najlepszych wykładowców wrocławskich uczelni. W finałowej piątce laureatów znalazł się Jarosław Sowizdraniuk.

Plebiscyt ma na celu wyłanianie najlepszych wykładowców wrocławskich uczelni.  — To dla mnie dobry rok dydaktyczny, gdzie trzeci raz moje zaangażowanie i kreatywność zostały zauważone i docenione przez studentów. Kubek dla wykładowcy jest dla mnie o tyle ważny, że konkurs jest kultowy, jubileuszowy w tym roku i tworzony od podstaw przez środowisko studenckie. Smaku bycia w czołówce dodają poprzednie zdobywczyni nagrody - moje mentorki - prof. Zyśko i prof. Uchmanowicz – mówi Jarosław Sowizdraniuk z Katedry Ratownictwa Medycznego WNoZ.

Akademickie Radio Luz od 10 lat wyróżnia wykładowców uczelni z Wrocławia, organizując konkurs „Kubek dla wykładowcy”. Spośród wszystkich kandydatur wybrana została finałowa dziesiątka osób, które wskazywane były najczęściej. Na kandydatów można było głosować za pośrednictwem ankiety na Facebooku. W plebiscycie mogą brać udział wykładowcy ze wszystkich uczelni we Wrocławiu, jednak nie mogą być to pracownicy sprawujący funkcje zarządzające oraz zwycięzcy poprzednich edycji. Pięć osób z największą liczbą głosów zostanie nagrodzonych „Kubkiem dla wykładowcy” oraz zaproszonych do studia Radia Luz na specjalny wywiad.

Jarosław Sowizdraniuk został w tym roku także laureatem takich konkursów, jak „Nauczyciel Akademicki 2021” i „Dydaktyka w cieniu pandemii”.