Dzień Dziecka dla podopiecznych hospicjum

Spraw radość na Dzień Dziecka podopiecznym Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodzeństwu. Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do 20 maja 2022 roku. Do wsparcia zaprasza STDL i Zespół ds. Wolontariatu UMW.

Jak piszą członkowie Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci:

"W Fundacji dbamy, aby każdy taki dzień jak urodziny, mikołajki czy wigilijna gwiazdka obchodzić z naszymi podopiecznymi. Mało tego, nigdy nie zapominamy o ich rodzeństwie, które żyjąc siłą rzeczy w cieniu choroby brata czy siostry, nie czuło się pominięte – zapomniane.
Naszym płaszczem ochronnym otulamy obecnie gromadkę 65. dzieci, które ze względu na paliatywny okres choroby, zostały objęte przez nas opieką hospicyjną. Każdemu z nich chcemy w tym wyjątkowym dniu dać powód do zachwytu spełniając ich dziecięce marzenie."

Dzieci są w różnym wieku, od niemowląt po młodzież, dlatego zachęcamy do przekazywania zarówno zabawek, książeczek, jak i gier edukacyjnych, sprzętu sportowego, kosmetyków oraz tekstylia (kocyki, skarpetki). Prosimy o rzeczy nowe, nieużywane.

Dary można przekazywać do specjalnie przygotowanych pudełek, które czekają w kilku lokalizacjach:

• Wydział Farmaceutyczny ul. Borowska 211 - przy szatniach w obu budynkach (zbiórka już ruszyła)
  • DS Bliźniak i DS Jubilatka ul. Wojciecha z Brudzewa 12 - przy portierniach w obu budynkach (kartony pojawią się niebawem)
  • Wydział Nauk o Zdrowiu u. Bartla 5 - przy portierni (kartony pojawią się niebawem)
  • Centrum Naukowej Informacji Medycznej ul. Marcinkowskiego 2-6 - przy szatni (kartony pojawią się niebawem)

Jeśli ktoś z Państwa nie może nic przynieść, a chciałby wesprzeć akcję, zachęcamy do wpłacenia pieniędzy na zbiórkę zorganizowaną przez Fundację.