Senat żałobny 27 kwietnia 2022

Żałobne, otwarte dla wszystkich chętnych, posiedzenie Senatu 27 kwietnia 2022 roku poświęcone będzie pamięci zmarłych: prof. Andrzeja Brzeckiego, prof. Janusza Bielawskiego oraz mgr. Wojciecha Frontczaka. Początek spotkania o godz. 8.15.

Senat żałobny zaplanowano w sali wykładowej na parterze Centrum Naukowej Informacji Medycznej (Biblioteki Głównej UMW) przy ul. Marcinkowskiego 2-6 27 kwietnia 2022 od godz. 8.15.

Wspominać będziemy byłego kierownika Katedry i Kliniki Neurologii UMW prof. Andrzeja Brzeckiego, wieloletniego pracownika Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki prof. Janusza Bielawskiego oraz Wojciecha Frontczaka, który ostatnio związany był z Centrum Zarządzania Projektami, a wcześniej między innymi kierował Biurem Projektów UMW.

Na poprzednim, marcowym, Senacie żałobnym wspominana była prof. Elżbieta Gajewska. Była kierownik Kliniki Neonatologii USK zmarła 9 lutego. Jej sylwetkę przypomniała zebranym prof. Barbara Królak-Olejnik.

Prof. B. Królak-Olejnik
Prof. Barbara Królak-Olejnik
Kolejną wspominaną osobą był zmarły 19 marca 2022 roku absolwent i doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marian Zembala. Wybitnego kardiochirurga wspominali między innymi: prof. Michał Zakliczyński, prof. Krzysztof Reczuch, prof. Marek Jasiński i były rektor naszej Uczelni prof. Bogdan Łazarkiewicz.

Prof. B. Łazarkiewicz
Prof. Bogdan Łazarkiewicz