Bezpłatne szkolenia dla kadry administracyjnej i kierowniczej

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach „Komercjalizacja i transfer wyników badań naukowych i prac rozwojowych", który odbędzie się w dniach 25-26.04.22 r. oraz „Wycena wartości niematerialnych i prawnych".

Szkolenie „Komercjalizacja i transfer wyników badań naukowych i prac rozwojowych" skierowany jest do kadry administracyjnej i kierowniczej Uniwersytetu Medycznego. Poprowadzi je mec. Marcin Mioduszewski:

• Radca prawny; wspólnik kancelarii Przybycień & Mioduszewski Adwokaci i Radcowie Prawni. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, gdzie ukończył także studia doktoranckie. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa własności intelektualnej, a w szczególności prawa autorskiego, prawa technologii informacyjnych oraz zagadnień zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony praw konsumentów. Sporządza m.in. projekty umów licencyjnych z zakresu obrotu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi, przygotowuje projekty opinii prawnych, w szczególności związane z problematyką wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych do korzystania z treści, zajmuje się sprawami wdrażania nowych modeli biznesowych i komercjalizacji w zakresie praw własności intelektualnej oraz prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Jest autorem publikacji z zakresu praw własności intelektualnej oraz prawnych zagadnień informatyzacji administracji publicznej. W ramach konferencji i szkoleń dla branży wydawniczej, telekomunikacyjnej i informatycznej prowadzi wykłady na temat prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, umów cywilnoprawnych oraz ochrony informacji. Inicjator i wykładowca w ramach projektu „Akademia Kontraktów IP” realizowanego wraz z Kołem Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Termin szkolenia z zakresu wyceny wartości niematerialnych zostanie ustalony z uczestnikami szkolenia.

Kryteria rekrutacyjne, jakie należy spełnić, aby uczestniczyć w projekcie:

• Status osoby zatrudnionej w Uniwersytecie Medycznym na stanowisku administracyjnym/kierowniczym, w oparciu o umowę o pracę w całym okresie otrzymywania planowanego wsparcia szkoleniowego .
  • Motywacja do podniesienia kompetencji - zweryfikowana podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz na podstawie ankiety.
  • W przypadku większej liczby chętnych niż przewidzianych miejsc:

- Udział w szkoleniach, w tym współfinansowanych ze środków UE (preferowane będą osoby nie objęte wcześniej wsparciem).
- Kolejność zgłoszeń.

• W przypadku zgłoszenia się osoby niepełnosprawnej, otrzyma ona dodatkowe 3 pkt z tytułu niepełnosprawności.

Procedura rekrutacji obejmuje następujące etapy:

1. Wypełnienie i złożenie do koordynatora zadania poprawnie uzupełnionych i kompletnych dokumentów rekrutacyjnych dostępnych tutaj: https://www.umw.edu.pl/csk-dolnoslascy-liderzy-medycyny-regulamin-projektu (tj. Formularz zgłoszeniowy dla zad. nr 9, Deklaracja uczestnictwa w projekcie, Oświadczenie uczestnika, Formularz preferencji szkoleniowych zadanie 9).
  2. Weryfikacja dokumentów przez Komisję Konkursową i przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej.
  3. Poinformowanie kandydatów o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie.

Pracownicy zakwalifikowani do udziału w projekcie są zobligowani do potwierdzenia chęci udziału poprzez podpisanie umowy uczestnictwa w projekcie.

Szczegółowe informacje o poszczególnych szkoleniach dostępne są u koordynatora modułu ds. podnoszenia kompetencji pracowników administracyjnych i zarządzających:
Katarzyna Rygiel – Zespół ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi
powerpracownicy@umw.edu.pl