W tym roku otrzymaliśmy niemal 150 zgłoszeń do Medycznych Oskarów dla ponad 30 osób i zespołów. Komplementom nie było końca, a statuetki trafią do 10 nagrodzonych indywidualnie, 1 zespołu i zdobywcy Oscara Studenckiego.
Na początek kilka słów o samej nagrodzie. "Medyczne Oskary" to wewnątrzuczelniana zabawa odbywająca się od 2015 roku, w ramach której pracownicy uczelni mogą nagrodzić swoich kolegów, kierując się kryteriami sympatii, życzliwości, dobrej współpracy i chęci pomocy. W tym roku swojego Oskara po raz pierwszy przyznali także studenci, rozpoczynając nowy watek w tej wieloletniej, uczelnianej tradycji. Jest to więc plebiscyt nieformalny, i jako taki ma wymiar symboliczny - nie wynika z zasług na polu zawodowym (te powinni oceniać przełożeni i kompetentne gremia) i nie wiąże się z żadną nagrodą finansową. Jedynym wyróżnieniem jest symboliczna statuetka w kształcie Oskara znanego z nagród filmowych, uzupełniona o tabliczkę. W nawiązaniu do nich każdy z wyróżnionych otrzymuje nagrodę w kategorii luźno nawiązującej do filmów i seriali - ich tytułów czy postaci.
W tym roku kryterium wyboru proste – statuetki trafiły do osób, które otrzymały najwięcej indywidualnych nominacji. Tegorocznymi rekordzistami okazali się Sławomir Pieprzyk i Dominika Sidorska, którzy zdobyli odpowiednio 28 i 24 nominacje. „Podium” zamknęła Karina Michlik z 15 nominacjami na koncie.
Tytuł zespołu roku przypadł Działowi Organizacji Dydaktyki, a pierwszy w historii UMW Oscar Studencki (bardzo adekwatnie) szefowej Działu Spraw Studenckich, Joannie Kluzie.
Pełną listę zwycięzców, uszeregowanych zgodnie z liczbą nominacji, znaleźć można poniżej.
ZWYCIĘZCY INDYWIDUALNI
Sławomir Pieprzyk
Nominacja w kategorii „Ogniem i Mieczem”
za cnoty godne rycerza Skrzetuskiego: sprawiedliwość, szlachetność i złote serce… oraz dowcip i urok Bohuna. Dla swoich współpracowników wskoczyłby w ogień, zwłaszcza, że w gaszeniu wszelkich pożarów (nie tylko na uczelnianym kampusie) ma wieloletnią wprawę.
Dominika Sidorska
Nominacja w kategorii "Ostatni sprawiedliwy”
za pracowitość, opanowanie, chęć zdobywania wiedzy, otwartość, empatię oraz umiejętność działania w sytuacjach niestandardowych. Niczym John Smith z misją zaprowadzenia porządku w Jerycho, wzbudza na równi szacunek i sympatię wśród swoich współpracowników, a także zjednuje wyjątkowo kapryśne, kocie serca.
Karina Michlik
Nominacja w kategorii „Serce na dłoni"
za wieczny uśmiech, życzliwość i nieustanną chęć pomocy. Choć przeszła kurs asertywności, nigdy nie pozostawia innych w potrzebie, a gdy sytuacja tego wymaga, mimo drobnej postury – przenosi góry. W dziekanacie skutecznie pilnuje porządku i łagodzi obyczaje łakociami własnej roboty.
Aleksandra Nowak
nominacja w kategorii „Merida Waleczna”
za upór i determinację w sprzeciwianiu się zastanym zasadom i ustalaniu nowych, które ułatwiają życie nam wszystkim. W kontaktach z pracownikami waleczność zmienia w życzliwość, wsparcie i zrozumienie, doprawione dystansem i poczuciem humoru. Zawsze gotowa stanąć po stronie zespołu i podjąć rękawicę, gdy staje przed wyzwaniem, a tych praca na UMW jej nie szczędzi.
Dominika Lucińska
Nominacja w kategorii "Twój Vincent”
za artystyczną duszę w organizacji współpracy międzynarodowej, wprowadzaną do codziennej komunikacji międzykulturowej, a także nawiązywanie nici porozumienia z lekkością równą pociągnięciu pędzla akwareli i z pasją hiszpańskiego flamenco.
Jerzy Kokociński
Nominacja w kategorii „Indiana Jones: Królestwo Kryształowej Czaszki”
za gotowość do wszystkich zadań! Od podszewki zna niuanse techniczne uczelni, bez mrugnięcia okiem rozwiązuje zagadki, które stają na jego drodze: poskromi zarówno trudności elektryczne, hydrauliczne, a nawet stolarskie! Dzięki swojej kreatywności odnajduje się w najbardziej nieprzewidywalnych zdarzeniach, dzięki czemu niejedna Katedra UMW została uratowana.
Patryk Hebrowski
Nominacja w kategorii „James Bond: Nigdy Nie Mów nigdy”
za czas na wysłuchanie każdej osoby z uwagą snajpera i za umiejętność odnajdywania kompromisu w spornych sytuacjach z klasą agenta 007. Choć ciągle w drodze, wszak ma niejedną misję do spełnienia, bez mrugnięcia okiem używa ulubionego gadżetu: żółtych karteczek. Jego wizytówką jest mieszanka życzliwości i uprzejmości: zmieszanej, nie – wstrząśniętej.
Natalia Marchut
Nominacja w kategorii „Doktor Strange”
za zdolności godne władcy czasu z marvelowskiego uniwersum – gdy sytuacja tego wymaga, nagina czasoprzestrzeń tak, by nawet spóźnione wnioski zostały przyjęte i rozliczone. Nie zna rzeczy niemożliwych, jest profesjonalistką w każdym calu i nieocenioną członkinią zespołu Projektowych Avengersów (znanego lepiej jako Centrum Zarządzania Projektami).
Marzenna Wroczyńska
Nominacja w kategorii: „Dr Dolittle”
za szczególną wrażliwość na przyrodę i zagubionych w przepisach doktorów i profesorów. Za gotowość do pomocy i ciężkiej pracy, nie tracąc uśmiechu, odrobinki pozytywnego zwariowania i życzliwości.
Agnieszka Fiśkiewicz
Nominacja w Kategorii „Władca Pierścieni: Dwie Wieże.”
za wspaniałą współpracę z dwoma wieżami, wzorową organizację pracy w poszukiwaniu Pierścienia (dokumentów sprzed kilku lat, o których naukowcy właśnie sobie przypomnieli…), sumienność, dokładność i profesjonalny spokój godny Księżniczki Arweny oraz za cudowną energię, której wszyscy potrzebujemy w tych dziwnych czasach.
ZESPÓŁ ROKU
Dział Organizacji Dydaktyki
Nominacja w kategorii „Matrix: Rewolucje”
za odwagę i determinację w dążeniu do spotkania i pojednania równoległych rzeczywistości: dydaktyki zaplanowanej w harmonogramach zajęć z dydaktyką realizowaną w realnym świecie.
OSCAR STUDENCKI 2021
Joanna Kluza
Nominacja w kategorii „Xena: wojownicza księżniczka”
za poskramianie papierologii, pokonywanie pułapek prawnych i ograniczeń czasowych w obronie studentów i ich interesów. Za działanie odważne i zdecydowane, codzienne wykonywanie misji specjalnych i realizację cudów od ręki.
Nagrodzonym raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy, by niezmiennie cieszyli się tak ogromną sympatią i uznaniem współpracowników, jak wynika z treści uzasadnień. Warunki pandemiczne prawdopodobnie znów nie pozwolą nam zorganizować uroczystego wręczenia statuetek, dlatego w styczniu każdy z laureatów otrzyma ją indywidualnie – chyba, że sytuacja ulegnie zmianie. Będziemy informować Państwa na bieżąco.
Z życzeniami spokoju i serdeczności na święta – Dział Marketingu UMW