Nowi kierownicy jednostek UMW

Po raz kolejny w czasie posiedzenia Senatu wręczono gratulacje dla nowo wybranych kierowników. To okazja do poznania osób, które odpowiadać będą za rozwój katedr i klinik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w najbliższych latach.

Uroczystość wpisała się na stałe w posiedzenia Senatu. 24 listopada 2021 swoje nominacje odebrali prof. Krzysztof Simon, któremu powierzono Klinikę Chorób Zakaźnych i Hepatologii oraz prof. Julia Bar, która kieruje Zakładem Immunopatologii i Biologii Molekularnej w Katedrze Morfologii i Embriologii Człowieka.
prof. Julia Bar
Gratulacje przekazane zostały także kierownikowi Uniwersyteckiego Centrum Urologii prof. Tomaszowi Szydełce.

Prof. Wojciech Kielan ponownie stanął na czele II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej.
prof. Wojciech Kielan UMW
Dr hab. Michał Sarul objął Zakład Stomatologii Zintegrowanej.
dr hab. Michał Sarul UMW
Kolejna okazja do gratulacji nadarzyła się 6 grudnia w czasie posiedzenia Senatu, kiedy to powołanie na p.o. kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Immunologii i Reumatologii Wieku Rozwojowego odebrała dr Aleksandra Lewandowicz-Uszyńska, zaś dr Agnieszkę Zubkiewicz-Kucharską  powołano do p.o. kierownika Katedry i Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego.

UMW pediatria
Pediatria UMW