Uczelnie Wrocławia przeciwko przemocy wobec kobiet

„16 dni Przeciw Przemocy ze względu na płeć” to kampania, której zadaniem jest uwrażliwić opinię publiczną na problem przemocy i dyskryminacji. Wrocławiu wspierają ją uczelnie wyższe oraz władze miasta.

Wspomniana kampania jest częścią akcji ORANGE THE WORD: END VIOLENCE AGAINST WOMEN NOW!, którą zainicjował Sekretarza Generalny ONZ. Ma ona położyć kres przemocy wobec kobiet, równocześie zwracając uwagę na szerzy pronlem ptzemocy ze względu na płeć. Kampania rozpoczęła się 25 listopada – w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet i potrwa do 10 grudnia – Dnia Praw Człowieka.

We Wrocławiu w akcję aktywnie włączyły się uczelnie, w tym Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Sztuk Teatralnych. 25 listopada podświetliły one swoje siedziby kolorem pomarańczowym, symbolizującym kampanię. Przygotowano także wydarzenia towarzysące, których lista jest dostępna na stronach Centrum Współpracy z Biznesem UE. UMW również udzieliło wsparcia kampanii - będziemy udostępniać informacje na jej temat w naszych mediach społecznościowych.

W związku z kampanią powstał również materiał kierowany do członków społecznosci akademickiej, pozwalający lepiej rozpoznawac i przeciwdziałać przejawom przemocy i dyskryminacji - można go pobrać tutaj.

Akcji patronują Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Wrocławska Rada Kobiet.