Dzień doktoranta 2021

Wykłady, prezentacje i networking - pod takimi hasłami odbyły się tegoroczne obchody Dnia Doktoranta. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać prof. Bralczyka, który opowiadał o komunikacji między lekarzem a pacjentami.

W ubiegłym roku, z powodu sytuacji epidemicznej Dzień Doktoranta świętowano w formule online. Tym razem udało się jednak zorganizować wydarzenie na miejscu. W Sali Audytoryjnej Jana Pawła II przy ul. Borowskiej zgromadzili się doktoranci, a wydarzenia zainaugurował Przewodniczący Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – lek. Stanisław Supplitt witając uczestników wydarzenia.

Pierwszym z prelegentów był Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Piotr Dzięgiel, który podziękował doktorantom za ich działalność oraz złożył życzenia dalszych sukcesów i wytrwałości w nauce.

Jednym z punktów programu wydarzenia był wykład prof. Jerzego Bralczyka - polskiego językoznawcy i gramatyka normatywnego, naukowca oraz specjalisty w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Wygłosił on prelekcję dotyczącą komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentami, która zgromadziła wielu zainteresowanych.

Po przerwie, i tym samym sesji networkingowej, zabrał głos Dyrektor Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – dr hab. Mirosław Banasik, prof. uczelni.
W trakcie uroczystości odbyły się również prezentacje dotyczące istotnych dla doktorantów kwestii: stypendiów naukowych oraz możliwości dofinansowania projektów, o których opowiadała mgr Elżbieta Olejnik, Dyrektor Centrum Zarządzania Projektami UMW. Dodatkowo Agnieszka Kawka z Biura Programów dla Naukowców, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej odpowiadała na nurtujące pytania dotyczące Programu NAWA.

Ostatni wykład wygłosiła w języku angielskim doktorantka z projektu ETUDE - Saya Niwa z Japonii, która podzieliła się swoim doświadczeniem ze słuchaczami z Polski.
Uroczystość zakończyło przemówienie mgr Dominika Delczyka - Przewodniczącego Porozumienia Doktorantów Uczelni Wrocławskich, który podziękował za udział w wydarzeniu.
Zdjęcia Adam Zadrzywilski