Program stypendialny Eiffel Excellence

Eiffel Excellence to program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych. Skierowany jest do studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim.

W programie Eiffel Excellence stypendia przyznawane są w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo i nauki polityczne oraz nauki ścisłe i przyrodnicze na poziomie doktoranckim.
O przyznanie stypendium dla danego kandydata wnioskuje wybrana przez niego uczelnia lub szkoła doktorska, zobowiązując się tym samym do przyjęcia go na studia, jeśli zostanie laureatem programu. Aplikacje mogą być składane przez wszystkie francuskie uczelnie. Osoby zainteresowane muszą skontaktować się bezpośrednio z działem współpracy międzynarodowej wybranej francuskiej uczelni, aby poznać jej wewnętrzne warunki i termin składania aplikacji na stypendium Eiffel. Szczegółowe informacje i wnioski zamieszczane są na stronach internetowych uczelni.

Laureaci programu otrzymują miesięczne stypendium w wysokości 1181 euro na studia magisterskie i 1700 euro na studia doktoranckie oraz dofinansowanie do kosztów podróży, ubezpieczenia zdrowotnego i dodatek mieszkaniowy. Przysługują im także zniżki w instytucjach kultury i obiektach sportowych.
Stypendium przyznawane jest na okres:

• do 12 miesięcy na ostatnim roku studiów magisterskich (poziom M2)
  • do 24 miesięcy na okres dwóch lat studiów magisterskich (poziom M1 i M2)
  • do 36 miesięcy na zrealizowanie studiów inżynierskich (poziom L3, M1 i M2)
  • do 12 miesięcy na studia doktoranckie.

Informacje o programie oraz vademecum dla kandydata dostępne są na stronie Campus France Polska: pologne.campusfrance.org/pl/programy-stypendialne-0