Przeszczep serca wymaga nie lada precyzji, czas odgrywa tu kluczową rolę. Dlatego tak ważna jest pomoc, na którą zawsze możemy liczyć ze strony policji. Lekarze z Insytutu Chorób Serca USK pojechali podziękować za nią do Warszawy.
Lekarze realizujący przeszczepy serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym kilkukrotnie korzystali ze wsparcia Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji. - Za każdym razem były to przypadki absolutnie konieczne, kiedy nie było innej możliwości uratowania życia naszych pacjentów. Szczególnie było to widać w przypadku naszej najmłodszej 20-letniej pacjentki z piorunująco szybko postępującym zapaleniem mięśnia sercowego, dla niej była to jedyna szansa na przeżycie - podkreśla prof. Michał Zakliczyński. Kierownik Kliniki Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia dodaje, że za każdym razem zespół Instytutu Chorób Serca spotykał się z niezwykłą wręcz życzliwością i chęcią pomocy po stronie policji. - Czuliśmy, że dla naszych partnerów to ważne, że mogą przyczynić się do rozwoju programu transplantacyjnego - podkreśla prof. Zakliczyński.
Dzięki sprawnej współpracy wspólnie uratowaliśmy kilka żyć, stąd wizyta przedstawicieli Instyutu Chorób Serca UMW w Komendzie Głównej Policji.
Prof. Michał Zakliczyński kierownik Kliniki Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia oraz koordynator transplantacji serc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Mateusz Rakowski osobiście podziękowali za wsparcie.
W Komendzie Głównej Policji w Warszawie spotkali się z I zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinspektorem Dariuszem Augustyniakiem.
W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Maciej Nestoruk, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP insp. Mariusz Ciarka, naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP insp. pil. Robert Sitek oraz naczelnik Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP mł. insp. Anna Kędzierzawska.