Webinar dotyczący problematyki plagiatu

W dniu 14 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 na kanale UMW na YouTube odbył się kolejny webinar dotyczący problematyki plagiatu. Webinar został zorganizowany przez Rektorską Komisję ds. Przeciwdziałania Plagiatom oraz Szkołę Doktorską.

Wykład poprowadziła Sybilla Stanisławska-Kloc (doktor nauk prawnych z Katedry Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego). Dotyczył on problematyki plagiatu i skierowany był do promotorów i doktorantów z naszej uczelni. W swoim wystąpieniu Sybilla Stanisławska-Kloc przedstawiła sposoby naruszania praw autorskich w publikacjach naukowych, rodzaje nierzetelnej pracy z tekstem oraz przykłady i typy kar, jakie grożą pracownikom naukowym za popełnienie plagiatu.

Ponieważ webinar nie był udostępniony publicznie, do wszystkich zainteresowanych spośród doktorantów i promotorów z naszej uczelni zostanie wysłany mail z linkiem do wykładu.