Szkolenie dla nauczycieli - nowy wzór sylabusa

Poniedziałek (24 maja) oraz czwartek (27 maja) - dwa terminy mają do wyboru nauczyciele akademiccy, którzy chcieliby wziąć udział w szkoleniu omawiającym nowe zasady tworzenia sylabusów.

Szkolenie zorganizowano, we współpracy z dziekanami wszystkich wydziałów, z inicjatywy Prorektor ds. studentów i dydaktyki prof. Agnieszki Piwowar.
- Przeprowadzona niedawno ankieta wyraźnie pokazała, że nasi nauczyciele potrzebują wsparcia i oczekują szkoleń i możliwości podnoszenia kompetencji w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych. Szkolenie ma ułatwić ważne zadanie, które stoi przed nami w najbliższym czasie - przygotowanie sylabusów dla poszczególnych przedmiotów. Na ostatnim posiedzeniu Senatu wprowadzono nowe wzory, w tym nowy wzór sylabusa. Chcemy więc ułatwić kadrze akademickiej właściwe przygotowanie dokumentu - wyjaśnia prof. Agnieszka Piwowar.

Link do uchwały w sprawie ustalenia wytycznych w zakresie opracowywania programów studiów, studiów podyplomowych oraz programów kształcenia w szkołach doktorskich znaleźć można tutaj - link

Załącznik nr 3 to nowy wzór sylabusa, który będzie omawiany w czasie szkolenia. Warto mieć dokument przed sobą w czasie omawiania.

Biorąc pod uwagę liczne obowiązki nauczycieli akademickich szkolenie zaplanowano w dwóch terminach 24 i 27 maja w obu przypadkach o godz. 13.00.
Poprowadzą je prodziekan ds. studentów WNoZ dr Monika Przestrzelska, profesor uczelni oraz kierownik dziekanatu na WL - dr Magdalena Kübler.

Spotkanie zaplanowano w formule online na platformie Zoom. Osobom, które nie korzystały do tej pory z tej platformy rekomendujemy wcześniejsze wypróbowanie linku i zainstalowanie aplikacji, by uniknąć problemów technicznych.

Link do szkolenia.