Konkurs doceniający wysiłek publikacyjny

Wprowadzone w regulaminie wynagradzania zmiany umożliwiają organizację przez rektora konkursów doceniających różne aspekty działań pracowników uczelni. Pierwszy z nich dotyczy największego przyrostu publikacji.

Konkurs dla pracowników z największym przyrostem punktów za publikacje skierowany jest do osób, które złożyły oświadczenie o dyscyplinie i zaliczeniu do liczby N, były zatrudnione w Uczelni na dzień 31.12.2020 r. i będą nadal pracownikami Uniwersytetu w dniu 31.12.2021 r.

Podstawowym celem konkursu jest właściwe docenienie tych pracowników, którzy w trakcie całego 2021 roku uzyskają najlepsze wyniki publikacyjne, a tym samym przyczynią się do uzyskania przez Uczelnię wyższej oceny w procesie ewaluacji.

Aby wyrównać pomiędzy pracownikami szanse na uzyskanie nagrody wprowadzony został podział  uczestników na 4 grupy, zależnie od liczby dotychczas opublikowanych prac (mierzonych slotopunktami) do końca 2020 roku. Taki podział pozwala w równym stopniu docenić osoby o różnym dorobku publikacyjnym i zwiększa szanse na uzyskanie nagrody przez pracowników, którzy dopiero intensyfikują swój proces publikacyjny.

Bez względu na to, w której grupie zostaną Państwo zakwalifikowani, możecie otrzymać nagrodę w wysokości 8 tys. zł (za I miejsce), 6 tys. zł (II miejsce) lub 4 tys. zł (za III miejsce). Trzeba tylko spełnić warunek uzyskania jak największego przyrostu publikacji naukowych za 2021 rok w danej grupie.

Nagrody przyznawane będą w obrębie każdej z dyscyplin oddzielnie, przy czym, ze względu na liczebność dyscypliny nauki medyczne przewidziano w tym przypadku przyznanie trzech nagród pierwszych, drugich i trzecich.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty na podstawie rankingu przygotowanego przez Bibliotekę UMW. Co oznacza, że slotopunkty na potrzeby konkursu są zliczane automatycznie, bez potrzeby wypełniania przez Państwa dodatkowych druków.

Inicjatywa ogłaszanych przez Rektora konkursów wejdzie na stałe do katalogu instrumentów motywacyjnych skierowanych do pracowników Uczelni, dlatego też informacja o możliwości ogłaszania konkursów została wpisana do zaktualizowanego Regulaminu przyznawania nagród rektora dla nauczycieli akademickich oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (link do zarządzenia)

Tegoroczny konkurs jest efektem obserwacji wynikających z regularnego monitorowania działalności naukowej w ramach programu zarządzanie przez cele, który na bieżąco pokazuje postęp w działalności naukowej pracowników poszczególnych jednostek. Kolejne edycje konkursu będą regulowane osobnymi zarządzeniami, ponieważ chcemy aby każda kolejna edycja odzwierciedlała istotne dla Uczelni cele.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem konkursu dostępnym na stronie – link.

Wysokość posiadanych slotopunktów mogą Państwo sprawdzić na stronie Biblioteki Głównej (zakładka: Bibliografia Publikacji Pracowników UMW): https://bpp.umed.wroc.pl/bpp/uczelnia/DU/