Laureaci Medycznych Oskarów 2020

Blisko 50 zgłoszeń, 9 laureatów i moc dobrych słów płynących w stronę wszystkich nominowanych to podsumowanie tegorocznych, oskarowych zgłoszeń. Kto został wyróżniony tym razem? 
 

Na początek kilka słów o samej nagrodzie. "Medyczne Oskary" to wewnątrzuczelniana zabawa odbywająca się od 2015 roku, w ramach której pracownicy uczelni mogą nagrodzić swoich kolegów, kierując się kryteriami sympatii, życzliwości, dobrej współpracy i chęci pomocy. Jest to więc plebiscyt nieformalny, i jako taki ma wymiar symboliczny - nie wynika z zasług na polu zawodowym (te powinni oceniać przełożeni i kompetentne gremia) i nie wiąże się z żadną nagrodą finansową. Jedynym wyróżnieniem jest symboliczna statuetka w kształcie Oskara znanego z nagród filmowych, uzupełniona o tabliczkę. W nawiązaniu do nich każdy z wyróżnionych otrzymuje nagrodę w kategorii luźno nawiązującej do filmów i seriali - ich tytułów czy postaci.

W tym roku kryterium wyboru było stosunkowo proste – statuetki trafiły do osób, które otrzymały najwięcej indywidualnych nominacji, a bezkonkurencyjną rekordzistką w tym względzie okazała się Elżbieta Olejnik.

Finałowa dziewiątka (w kolejności alfabetycznej) prezentuje się następująco:

Agnieszka Drużbiak
Nominacja w kategorii „Gambit królowej”
za opanowanie i rozgrywanie po mistrzowsku skomplikowanego procesu ewaluacji. Za doskonałą koordynację procesów pomiędzy różnymi jednostkami, tak by wspólnie wykonywały ruchy skutkujące wygraną. Szach-mat Konstytucjo dla Nauki!

Monika Górska
Nominacja w kategorii „Z archiwum X”
za ogromną wiedzę, cierpliwość i racjonalizm godny agentki Dany Scully, która z gracją i uśmiechem podchodzi do każdego problemu, z tej i nie z tej ziemi.

Magdalena Kübler
Nominacja w kategorii „Dom z papieru”
za postawę godną najbardziej charyzmatycznej bohaterki hitowego serialu. Nairobi, podobnie jak laureatka Medycznego Oscara, łączy precyzję, spryt i dokładność genialnego fałszerza banknotów ze złotym sercem, pracowitością i chęcią pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.

Marek Misiak
Nominacja w kategorii „Iron Man”
za erudycję i niepodrabialne poczucie humoru na miarę Tony’ego Starka, połączone z zacięciem sportowym i hartem ducha, którego nie powstydziłby się żaden Iron Man, czy to w gadżeciarskim kostiumie, czy na trasie słynnego triathlonu.

Małgorzata Mostowy
Nominacja w kategorii „Ukryte działania”
za niestrudzoną 34- letnią pracę, będącą często niedostrzegalnym, ale niezbędnym elementem wielkiego naukowego planu. Choć w Katedrze Biochemii Farmaceutycznej nie pracuje się nad wysłaniem pierwszej misji załogowej na orbitę ziemi, dokłada się starań, żeby wystrzelić studentów w ich naukową i zawodową przyszłość.

Elżbieta Olejnik
Nominacja w kategorii „Diana”
Bezkonkurencyjna królowa ludzkich serc w Centrum Zarządzania Projektami: zawsze gotowa do pomocy, swoją osobowością oraz zaangażowaniem pobudza nowe pokłady energii zespołu i motywuje do działania. Osobowe i merytoryczne oparcie Centrum, źródło energii, które z pasją zajmuje się każdym powierzonym zadaniem (do serca przyłóż!).

Grzegorz Sekita
Nominacja w kategorii „Gra Tajemnic”
Specjalista Działu ds. systemu POL-on, który pojawia się z rozwiązaniem zawsze, kiedy pozostali bezradnie rozkładają ręce: za skuteczność w działaniu, za przenikliwość i spostrzegawczość w obserwacji informatycznych szyfrów, za rozkładanie na czynniki pierwsze problemów, które okazują się kluczowe dla działania całego systemu!

Bożena Szlegel
Nominacja w kategorii „Listy do M.”
za wprowadzanie świątecznego ducha życzliwości w mury Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej, nie tylko w Boże Narodzenie. Za profesjonalizm, umiejętność działania w niestandardowych sytuacjach i uśmiech, którego nie powstydziłby się prawdziwy Święty Mikołaj.

Bożena Włodyga
Nominacja w kategorii „Mary Poppins”
Swoim parasolem życzliwości otacza każdego w dziale Sekcji Systemów informatycznych i Digitalizacji Biblioteki Głównej: za ponad przeciętne umiejętności wykonywania kilku rzeczy jednocześnie, za pełne wdzięku wzmacnianie wartości, którą jest praca w zespole oraz za niekończącą się magię pozytywnych emocji.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by pogodne usposobienie, pasja i życzliwość pozostały ich przymiotami. Warunki pandemiczne nie pozwoliły nam zorganizować uroczystego wręczenia statuetek, dlatego w styczniu każdy z laureatów otrzyma ją indywidualnie. Dział Marketingu skontaktuje się na początku roku z odpowiednimi osobami. Tymczasem zachęcamy do świętowania w działach i składania gratulacji nagrodzonym!