Zgodnie z zarządzeniem rektora - od 7 stycznia 2021 zajęcia praktyczne na wszystkich latach będą prowadzone stacjonarnie w siedzibie Uczelni lub jej filiach. Online nadal prowadzone będą zajęcia teoretyczne - wykłady i seminaria.
Zajęcia na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych magisterskich wszystkich kierunków studiów - kształtujące umiejętności praktyczne, wymagające realizacji efektów uczenia się w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim lub pacjentem lub w warunkach symulowanych oraz zadania badawcze realizowane w ramach seminarium magisterskiego, będą przeprowadzane stacjonarnie w siedzibie Uczelni oraz jej filiach.
Zajęcia teoretyczne przeprowadzane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dziekan właściwego wydziału jest uprawniony do zmiany formy prowadzenia zajęć, o których mowa w ust. 2 i ust. 3 mając na uwadze specyfikę kierunku i aktualną sytuację epidemiczno-sanitarną z uwzględnieniem limitu liczby punktów ECTS określonej dla tych zajęć w przepisach bezwzględnie obowiązujących oraz programie studiów dla roku studiów. Niezrealizowane zajęcia wymagające realizacji efektów uczenia się w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim lub pacjentem lub w warunkach symulowanych należy przeprowadzić w innym terminie, nie później jednak niż do końca semestru zimowego roku akademickiego 2020/2021.
Opiekunowie lat są zobowiązani do przygotowania lub aktualizacji harmonogramów zajęć realizowanych od 7.01.2021 r. do końca semestru w porozumieniu z kierownikami jednostek organizacyjnych, adiunktami dydaktycznymi jednostek, starostami lat studiów i przedstawienia ich do akceptacji Dziekana Wydziału.
W sesji zimowej roku akademickiego 2020/2021 weryfikacja osiągniętych efektów uczenia się określonych w programie studiów - przeprowadzanie zaliczeń i egzaminów teoretycznych odbywa się poza siedzibą Uczelni lub poza jej filią przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, natomiast przeprowadzanie zaliczeń i egzaminów praktycznych odbywa się w siedzibie lub filii Uczelni w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim z zachowanie reżimu sanitarno-epidemiologicznego.
Studenci kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, analityka medyczna, fizjoterapia, ratownictwo medyczne mogą wykonywać czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i na tej podstawie ubiegać się o zaliczenie części zajęć lub grup zajęć, kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, do których w programie studiów zostały przypisane efekty uczenia się̨ obejmujące umiejętności praktyczne. Zaświadczenie powinno zostać wydane przez podmiot i uwzględniać informacje o liczbie godzin i charakterze wykonywanych czynności (wzór stanowi załącznik do zarządzenia 270 z 11 grudnia).
Studenci pozostałych kierunków studiów mogą ubiegać się o zaliczenie w powyższych warunkach, jeśli Senat Uczelni w roku akademickim 2020/2021 zaakceptuje zmiany w programie studiów tych kierunków wprowadzając możliwość odbycia zajęć lub części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne w podmiotach leczniczych lub służbach sanitarno-epidemiologicznych w ramach realizowanych przez nie zadań w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
Opiekunowie lat zostali zobowiązani do przygotowania i przesłania do Działu Organizacji Dydaktyki do dnia 25.01.2021 r. harmonogramów zajęć w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021, ustalonych przy uwzględnieniu zblokowania zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, prowadzonych w reżimie sanitarno-epidemiologicznym oraz zblokowania zajęć teoretycznych, prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.