Rozwój aktywności naukowej i kulturalnej - program PSRP

Parlament Studentów RP ogłasza 2 konkursy skierowane do studentów i doktorantów: na najlepszą pracę dyplomową oraz na aktywność kulturalną w środowisku akademickim. Informuje też o budowie platformy wspierającej działalność kół naukowych.

Konkursy odbywają się w ramach programu „Rozwój aktywności naukowej i kulturalnej studentów i doktorantów”.

"Minione pół roku było wyzwaniem dla całej społeczności akademickiej - musieliśmy zacząć funkcjonować w nowych, nieprzewidywalnych warunkach. Jako władze statutowe Parlamentu Studentów RP, zwróciliśmy uwagę, że kształcenie online odbiło się na zaangażowaniu studentów i doktorantów w aktywność naukową oraz kulturalną. Liczne wydarzenia, zaplanowane na semestr letni roku akademickiego 2019/2020, musiały zostać odwołane. W związku z powyższym, chcąc zaktywizować młode osoby na uczelniach, organizujemy dwa konkursy skierowane do studentów i doktorantów oraz budujemy platformę, której celem jest wsparcie działalności kół naukowych.
Absolwenci studiów I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich a także studiów doktoranckich mogą samodzielnie nadsyłać zgłoszenia do konkursu, dotyczącego prac dyplomowych i rozpraw doktorskich.
W konkursie o aktywności kulturalnej zgłoszenia również może dokonać samodzielnie student, ale także opiekun zespołu/grupy, a więc pracownik naukowy lub administracyjny uczelni."

Szczegóły na poniższych plakatach: