Wizyta delegacji z Kijowa

Przez 3 dni Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu gościł delegację z Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Aleksandra Bohomolca w Kijowie. Rozmawiano o rozwoju współpracy naukowej, praktyk studenckich i wakacyjnej wymiany studentów.

Trzyosobowa delegacja w składzie: prof. Andrii Kopchak, Dyrektor Centrum Stomatologii przy Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. Aleksandra Bohomolca, prof. Yurii Chepurnyi i dr Tatiana Kustro zwiedziła Katedrę i Klinikę Chirurgii Szczękowo-Twarzowej z prof. Hanną Gerber na czele, zapoznali się także ze strukturą Szpitala Klinicznego.

Fot. Adam Zadrzywilski

Doszło także do spotkania z prof. dr hab. Małgorzatą Radwan-Oczko, podczas którego zwiedzili Wydział Lekarsko-Stomatologiczny i zapoznali się z systemem szkolenia.

Fot. Adam Zadrzywilski

Delegacja została przyjęta przez Prorektora ds. Rozwoju Uczelni prof. Jacka Szepietowskiego. Na spotkaniu podjęto rozmowy na temat rozwoju współpracy naukowej w dziedzinie stomatologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej, praktyk studenckich i szczegółowo omówiono wakacyjną wymianę studentów.

Galeria

Umowa o współpracy z Narodowym Uniwersytetem Medycznym im Aleksandra Bohomolca w Kijowie została podpisana w kwietniu 2017 roku, a delegacja z Kijowa gościła na UMW w dniach 24-26 czerwca 2019 r.