Nowy program NAWA im. prof. Franciszka Walczaka

Program skierowany jest do naukowców z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii oraz chorób zakaźnych i umożliwia im wyjazdy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie USA trwające od 3 do 6 miesięcy.

Inicjatywa ta to nie tylko możliwość rozwoju zawodowego i naukowego oraz szansa na zdobycie cennego doświadczenia w naukowym środowisku międzynarodowym dla uczestników Programu, ale także w efekcie wkład w poprawę opieki medycznej w Polsce.

Stypendyści Programu zyskają możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia cennego doświadczenia w naukowym środowisku międzynarodowym w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych, co przyczyni się do poprawy opieki medycznej w Polsce. Wyjazd na staże jest możliwy dzięki porozumieniu, które w ubiegłym roku, w Waszyngtonie, podpisał minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski, z upoważnienia ministra nauki i szkolnictwa wyższego profesor Piotr Wilczek - Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz sekretarz departamentu zdrowia i opieki społecznej Alex Azar.

Do kogo skierowany jest Program?

Do indywidualnych naukowców posiadających co najmniej stopień naukowy doktora lub mających otwarty przewód doktorski, którzy:

• prowadzą badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii lub chorób zakaźnych
  • są zatrudnieni w polskich uczelniach, instytutach lub szpitalach klinicznych na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej
  • posługują się biegle językiem angielskim

Kandydaci muszą posiadać zaproszenie z Ośrodka goszczącego oraz udokumentowany dorobek naukowy.

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się na stronie: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-walczaka/ogloszenie