Jest to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu, przeznaczony dla absolwentów logopedii, którzy chcieliby pracować z pacjentami w wieku 60+.
Uczestnicy między innymi pogłębią wiedzę z zakresu problematyki geriatrycznej, chorób otępiennych, ponadto będą analizować dokumentację medyczną pod kątem zaburzeń komunikacji językowej a także zgłębiać techniki terapii zajęciowej poprzez gimnastykę mózgu i języka.
WYMAGANIA OGÓLNE
Słuchaczem studiów może być absolwent studiów magisterskich ze specjalnością logopedyczną lub 2-letnich Studiów Podyplomowych w zakresie Logopedii , Neurologopedii.
KWALIFIKACJE ABSOLWENTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH
Absolwent Studiów Podyplomowych posiada wiedzę i kwalifikacje do wykonywania zadań wynikających z wymagań określonych w przepisach o doskonaleniu i dokształcaniu zawartych w koncepcjach określających obszar logopedii powiązanej z medycyną.
Absolwent posiada przygotowanie do pracy z dorosłymi z neurologicznie uwarunkowanymi zaburzeniami mowy i języka ( afazją, dysfazją, dysfagią, anartrią, dyzartrią, autyzmem, mutyzmem, niepłynnością mówienia,) oraz zaburzeniami głosu i mowy w chorobach psychicznych, neurologicznych i otępiennych wieku senioralnego.
Absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie Neurologopedii Senioralnej.
Program kształcenia na kierunku Neurologopedia Senioralna
Rekrutacja
W toku, zgłoszenia są przyjmowane do 2 lipca 2017 r.
Warunki rekrutacji na rok akademicki 2017/2018
Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe
Czas trwania
Studia zaplanowane są na 2 semestry.
Opłaty
1900 złotych za semestr, przewidziano 30 miejsc.
Więcej informacji znaleźć można na stronie Wydziału Nauk o Zdrowiu w zakładce Studium Kształcenia Podyplomowego/Pliki do pobrania.