ERASMUS BUDDY - zaopiekuj się studentem zagranicznym

Pomóż zagranicznemu studentowi odnaleźć się we Wrocławiu i na naszej uczelni. Dział Współpracy Międzynarodowej poszukuje studentów, którzy mogliby zaopiekować się przyjeżdżającymi do nas "Erasmusami".

Program Buddy polega na przydzieleniu studentom zagranicznym przyjeżdżającym na naszą uczelnię w ramach projektu ERASMUS +, indywidualnych opiekunów - polskich studentów. Celem programu BUDDY jest pomoc zagranicznemu studentowi w odnalezieniu się w nowym miejscu

W celu przyciedzielenia studenta zagranicznego, skontaktuj się z Dominiką Lucińską: dominika.lucinska@umed.wroc.pl, tel. 71 7841686

Zadania Buddy’ego

• kontakt mailowy z przydzielonym studentem
  • odebranie z lotniska/dworca
  • pomoc w dotarciu do akademika
  • pomoc w  znalezieniu zakwaterowania
  • oprowadzenie po mieście, uczelni, pokazanie ciekawych miejsc
  • pomoc w urzędzie wojewódzkim przy legalizacji pobytu
  • pomoc w uzyskaniu Urban Card
  • pomoc w ułożeniu planu

Korzyści bycia Buddy?

• udział w spotkaniach organizowanych dla studentów Erasmus +
  • poznawanie innych kultur
  • szlifowanie języka obcego
  • można uzyskać dodatkowy punkt, przy ubieganiu się o wyjazd na studia lub praktykę (punkt zostanie przyznany tylko po wypełnieniu co najmniej 4 zadań Buddy’ego z listy powyżej). Przyznany punkt może być wykorzystany tylko jeden raz.