Zalecenia dotyczące egzaminów i zaliczeń w trybie stacjonarnym

Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami przygotowanymi przez Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego dotyczącymi egzaminów i zaliczeń przedmiotów w trybie stacjonarnym w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w trakcie sesji zimowej 2022.

1. Na sali egzaminacyjnej dopuszcza się przebywanie maksymalnie 100 osób. Należy zajmować co drugie miejsce siedzące - zachowując tym samym odstęp.
  2. Na egzamin lub zaliczenie może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych (sugerujących chorobę zakaźną) takich jak: podwyższona temperatura ciała, katar, kaszel, duszność, zaburzenia węchu i smaku, ból gardła, bóle w klatce piersiowej, biegunka.
  3. Na egzamin lub zaliczenie nie może przyjść osoba, wobec której została nałożona izolacja lub kwarantanna.
  4. Przy wejściu do sali egzaminacyjnej należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obowiązku korzystania z niego przez wszystkie osoby wchodzące do sali. Egzaminujący powinien dopilnować wykonania tej czynności.
  5. Drzwi do sali powinny być stale uchylone, tak aby nie dotykać klamki.
  6. Kilkakrotnie w ciągu dnia należy dezynfekować powierzchnie dotykowe.
  7. Jeśli sala egzaminacyjna nie jest salą klimatyzowaną, w której nie można otworzyć okna - należy ją wietrzyć co 1 godzinę przez około 10 min.
  8. Każda osoba wchodząca na salę powinna zachować dystans w odniesieniu do innych osób; należy stworzyć odpowiednie warunki, żeby uniknąć grupowania się studentów.
  9. Każda osoba wchodząca do budynku, do sali i w trakcie egzaminu powinna mieć STALE założoną maskę medyczną zakrywającą usta i nos.
  10. Należy korzystać z własnych przyborów np. do pisania.

Zalecenia mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej