Wystąpienie rektora prof. Piotra Ponikowskiego

W kolejnym wystąpieniu rektor UMW prof. Piotr Ponikowski przedstawił informacje o zmianach na kluczowych stanowiskach w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

W związku z rezygnacją Prorektora ds. klinicznych prof. Szymona Dragana, obowiązki w tym obszarze przejmie prof. Dariusz Janczak - kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej. Po zakończeniu prac komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, rektor powołał na to stanowisko dr. Jakuba Berezowskiego. Oznacza to konieczność zmiany na stanowisku dyrektora generalnego na Uczelni. Pełnienie tych obowiązków rektor powierzy dyrektor ds. prawnych mecenas Dominice Szachniewicz.

Więcej informacji znaleźć można w wystąpieniu rektora.