Wykład prof. Friedricha Köhlera w ramach Visiting Professors

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Fundusz Scientiae Wratislavenses serdecznie zapraszają na wykład prof. Friedricha Köhlera (kierownika Centrum Telemedycyny Sercowo-naczyniowej, Charité, Berlin).

Koncepcja i wdrożenie programu zdalnego zarządzania opieką nad pacjentami z niewydolnością serca” (wykład w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym)
8 czerwca 2018 r. (piątek), godz. 11.00, miejsce: Hotel ibis Styles Wrocław Centrum, plac Konstytucji 3 Maja 3
Wykład Prof.Friedricha Köhlera ma charakter otwarty, liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń na adres: telemedicine@cardiologyinnovations.com

Profesor Friedrich Köhler jest cenionym na świecie specjalistą w dziedzinie telemedycyny kardiologicznej, monitoringu oraz teleopieki nad osobami z problemami sercowo-naczyniowymi. Doświadczenie w zakresie medycyny wewnętrznej, kardiologii i kardiologii pediatrycznej Profesor Köhler zdobył w czołowej jednostce Charité Uniwersytetu Medycznego w Berlinie, gdzie obecnie kieruje Centrum Telemedycyny Sercowo‑naczyniowej.

Profesor Köhler jest autorem kilkudziesięciu publikacji w prestiżowych czasopismach naukowych oraz laureatem nagród w dziedzinie wdrożenia i propagacji rozwiązań telemedycznych (m.in. nagrody T-Mobile w zakresie innowacji i nagrody im. Karla Storza Niemieckiego Towarzystwa Telemedycznego). Wielokrotnie kierował także projektami badawczo-rozwojowymi, dotyczącymi teleopieki oraz zastosowania nowych technologii w telemedycynie (m.in. projekty FONTANE, MAS, NexGen). Profesor Köhler jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wykład realizowany jest w ramach programu Visiting Professors funduszu Scientiae Wratislavienses finansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Strona internetowa wydarzenia