Wparcie dla naszej doktorantki walczącej z nowotworem

Przekazujemy do całej społeczności Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prośbę o wsparcie lek. Joanny Roguskiej, mierzącej się ze złośliwym nowotworem sutka. Asia jest lekarzem, doktorantką i pracowniczką naszej uczelni, a prywatnie mamą.

Sama mówi o swojej sytuacji:
„Jestem doktorantką 4. roku w Katedrze Podstaw Nauk Medycznych na Wydziale Farmaceutycznym, a mój doktorat dotyczy pediatrycznych pacjentów hematologicznych.*
Kochani, okazuje się że moje leczenie nie jest refundowane w Polsce. Potrzebuję niemal 200 tys. zł na leczenie celowane pertuzumabem Her2 dodatniego raka sutka w terapii uzupełniającej. Liczę na waszą pomoc.”

KLIKNIJ TUTAJ, aby przejść do zbiórki na portalu siepomaga.pl

Organizacje studenckie i doktoranckie chcące włączyć się w działania promujące zbiórkę na rzecz Asi proszone są o kontakt mailowy z Anną Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW: anna.tumidajewicz@umed.wroc.pl

*Tytuł pracy doktorskiej Asi: "Wpływ polimorfizmów genu SIRT1 i ekspresji białka sirtuiny 1 na zaburzenia gospodarki węglowodanowej i lipidowej u osób leczonych z powodu ostrych białaczek w okresie dzieciństwa i młodzieńczym.