Wolontariat na BUMWRO 2022 – zgłoś się już dziś

Bieg Uniwersytetu Medycznego, coraz bliżej. Biegacze ruszą na trasę 1 października. Jeśli chcesz zaangażować się w przygotowanie otwartego dla wszystkich wydarzenia, wypełnij krótką ankietę online.

BUMWRO wraca na trasę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią SARS-coV-2. W ramach tegorocznej edycji BUMWRO przewidziano wiele klasyfikacji. Są to klasyfikacje wiekowe (bez górnego limitu wieku), ale również jak co roku: mistrzostwa studentów UMW, mistrzostwa pracowników UMW i USK, mistrzostwa lekarzy czy fizjoterapeutów. W mistrzostwach startują drużyny co najmniej 5-osobowe, a liczony jest łączny czas 5 najszybszych zawodników.

W duchu społecznej odpowiedzialności uczelni

W tym roku BUMWRO jest elementem obchodów wrocławskiej inauguracji roku akademickiego, zatem będą także mistrzostwa wrocławskich uczelni.

BUMWRO to realny przejaw promowania zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako podstawowej profilaktyki chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społecznej odpowiedzialności uczelni – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO.

Przestrzeń dla wolontariuszy

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu to także czas integracji społeczności akademickiej zarówno podczas samego wydarzenia, jak i na etapie jego organizacji.

- Gorąco zachęcam pracowników i studentów UMW do włączenia się w przygotowanie wydarzenia – dodaje prorektor Tomasz Zatoński.

Wolontariat przy BUMWRO będzie polegać na pełnieniu dyżurów w Biurze Biegu zlokalizowanym w Audytorium Jana Pawła II w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej 213 w terminach:

29 września (czwartek) w godz. 15:00 - 18:00
30 września (piątek) w godz. 15:00 - 20:00
1 października (sobota) w godz. 7:00 - 15:00

Czekamy na zgłoszenia

Zainteresowanych podjęciem wolontariatu organizatorzy BUMWRO proszą o wypełnienie ankiety online pod adresem: https://www.interankiety.pl/i/LwMqvlVw

Więcej informacji na temat BUMWRO2022, w tym regulamin biegu, można znaleźć na stronie Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zapisy do 22 września!