Wizyta prof. Shibli z Uniwersytetu Guarulhos w Brazylii

Prof. Shibli, w ramach współpracy z UMW, poprowadził wykład dla studentów IV i V roku kierunku lekarsko-dentystycznego, pracowników oraz słuchaczy studiów podyplomowych oraz cykl spotkań naukowych z pracownikami wydziału.

Profesor Jamil Awad Shibli jest kierownikiem Katedry Periodontologii i Implantologii Stomatologicznej na Wydziale Badań Stomatologicznych Uniwersytetu Guarulhos w Brazylii.
W swoich badaniach koncentrują się między innymi na implantologii i periodontologii, chorobach tkanek okołowszczepowych, sterowanej regeneracji kości, czynnikach wzrostu, topografii powierzchni implantów, laseroterapii, cyfrowej stomatologii i RCT. Został wyróżniony wśród 25 najlepszych badaczy na świecie, publikujących o periimplantitis.
W ramach wizyty na UMW, prof. Shibli poprowadził wykłady dla studentów pt. „Modern therapies of dental surgery” oraz „Treatment of Peri-implantitis: current clinical update”.

Wizyta była również kolejnym etapem prowadzonej już ścisłej współpracy między Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej UMW a Katedrą Periodontologii i Implantologii Stomatologicznej Uniwersytetu Guarulhos. W związku z tym prof. Shibli spotkał się również z JM Rektorem prof. Piotrem Ponikowskim, Prorektor ds. Strategii Rozwoju Uczelni prof. Marzeną Dominiak, Dziekanem Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego prof. Marcinem Mikulewiczem oraz Prodziekanem ds. kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym prof. Tomaszem Konopką. W spotkaniu wzięli udział także dr hab. Kinga Grzech-Leśniak, prof. Uczelni z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej oraz dr Zofia Mąk, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

fot. A. Zadrzywilski