Wirtualny Instytut Badawczy - otwarty konkurs ofert

Ogłoszony został drugi Otwarty Konkurs Ofert na wyłonienie Zespołów Badawczych prowadzących działalność naukową w formie Wirtualnego Instytutu Badawczego w obszarze biotechnologia medyczna onkologia.

Nabór wniosków o finansowanie planowany jest w terminie od 19 do 30 września 2022 r. Na wsparcie Zespołów Badawczych w drugim Konkursie pozostaje kwota 380 839 550,00 PLN. Ogółem na finansowanie Zadań Badawczych w ramach Programu WIB Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło 450 000 000,00 PLN.

Wirtualny Instytut Badawczy to program finansujący badania naukowe o wysokim potencjale komercjalizacyjnym, który kierowany jest do najwybitniejszych i najzdolniejszych naukowców prowadzących działalność na najwyższym światowym poziomie.

W wyniku przeprowadzenia pierwszego Konkursu, zespół międzynarodowych Ekspertów zarekomendował do finansowania Zadanie Badawcze pn. Horyzont doskonałości w zastosowaniach matrycowego RNA w immunoOnkologii.” Wartość projektu to niemal 70 mln zł. Zadanie Badawcze będzie realizowane w okresie pięciu lat przez znakomitych naukowców z konsorcjum czterech polskich jednostek
badawczych Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (jednostka Lidera Zespołu Badawczego), Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk.
Więcej informacji na stronie: wib.port.org.pI