Kończymy konsultacje założeń Strategii UMW

Spotkanie ze studentami kończy proces spotkań-konsultacji założeń nowej Strategii UMW. Zaplanowano je w piątek 25 czerwca o godz. 9.00. Prorektor ds. strategii rozwoju uczelni spotkała się już z pracownikami naukowymi i administracyjnymi.

Pierwsze z serii spotkań zaplanowanych przez prof. Marzenę Dominiak prorektor ds. strategii rozwoju uczelni odbyło się w poniedziałek 21 czerwca. Skierowane było do pracowników naukowych i doktorantów. Na sali padały konkretne i merytoryczne uwagi, które prorektor odnotowywała z zapewnieniem analizy i w wielu przypadkach dodania do tekstu.
Konsultacje Strategii UMW
Prof. Marzena Dominiak zapoznała także zebranych z dotychczas nadesłanymi pytaniami. Na pytania odpowiadali także obecni na sali prorektorzy.

Kolejną grupą zaproszoną do konsultacji byli pracownicy administracji. Tu zainteresowanie spotkaniem było znacznie większe.
Konsultacje strategii UMW
Padały pytania o systemy motywacyjne - finansowe i pozafinansowe, ale też odniesienie do planowanych zmian w strukturze - jak choćby utworzenia Centralnego Biura Projektów.
Konsultacje strategii UMW
Na część pytań odpowiadali obecni na sali kanlcerz Patryk Hebrowski oraz dyrektor Spraw Pracowniczych Dorota Płuciennik, którzy współpracowali z prof. Marzeną Dominiak w opracowaniu założeń w zakresie zarządzania.
Fot. Tomasz Walów
Kolejne spotkanie w piątek o godz. 9.00 dedykowane będzie studentom.
Konsultacje strategii UMW
Do piątku 25 czerwca 2021 uwagi do dokumentu przesyłać można pod adres komunikacja@umed.wroc.pl. Później konsultacje zostaną zakończone, a dokument otrzyma wersję ostateczną do zaopiniowania przez Radę Uczelni i przyjęcia przez Senat UMW. Zachęcamy Państwa do włączenia się w proces i współtworzenie kluczowego dla naszej Uczelni dokumentu.

Otwarte konsultacje dotyczące Strategii UMW zaplanowano w 3 grupach:

21.06 – Władze Rektorskie, pracownicy naukowi, doktoranci
Czas i miejsce: CNIM s. 210, godz. 11:00
23.06 – Pracownicy administracyjni, przedstawiciele związków zawodowych, Władze Kanclerskie
Czas i miejsce: CNIM s. 210, godz. 12:00
25.06 – Studenci UMW, Władze Dziekańskie, w tym Dziekani ED
Czas i miejsce: CNIM s. 210, godz. 9:00

Nowa Strategia UMW ma za zadanie wyznaczyć kierunki rozwoju Uczelni w najbliższych latach. Jej założenia staną się przedmiotem otwartych konsultacji władz, pracowników i studentów w celu ustalenia ich ostatecznego kształtu.

Senat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w roku akademickim 2020/21, zgodnie ze Statutem UMW, ma uchwalić dokument opisujący strategię rozwoju Uniwersytetu do 2028 roku. W związku z tym zapraszamy wszystkich pracowników UMW, studentów i doktorantów do udziału w otwartych, ogólnouczelnianych konsultacjach projektu „Strategia Rozwoju Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu”

TUTAJ (plik do pobrania) znajdą Państwo treść „Strategii Rozwoju UMW na lata 2021-2028”, przygotowaną przez zespół pracujący pod kierownictwem prof. Marzeny Dominiak, Prorektor ds. Strategii Rozwoju Uczelni, stworzoną we współpracy z prorektorami i kanclerzami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wstępna wersja dokumentu uzyskała pozytywną opinię Kolegium Rektorskiego w dniu 27 maja br. i rekomendację do rozpoczęcia konsultacji ze społecznością akademicką naszego Uniwersytetu.

Strategia UMW

Zachęcamy do wnikliwej lektury oraz zgłaszania ewentualnych poprawek i uzupełnień na adres mailowy: komunikacja@umed.wroc.pl