Studia podyplomowe w zakresie badań klinicznych - nabór trwa

Do 9 września trwa nabór na studia podyplomowe na pierwszą edycję studiów podyplomowych „Badania Kliniczne – projektowanie, organizacja i realizacja".

W zeszłym roku zakończyliśmy trzy edycje sprofilowanych studiów podyplomowych „Niekomercyjne Badania Kliniczne - projektowanie, realizacja i zarządzanie. Sukces jaki został osiągnięty przypisać można połączeniu prawie 50 wykładowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Agencji Badań Medycznych oraz wysokiej klasy zewnętrznych ekspertów w dziedzinie badań klinicznych. Przeszkoliliśmy ponad 200 osób, a studia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi Marta Duda- Sikuła, Dyrektor ds. Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.

Zaletą studiów jest bez wątpienia łączenie nauki i praktyki, jak również zaplecze farmakologiczne jakim dysponujemy oraz nowoczesny sprzęt – mówi dyrektor Marta Duda-Sikuła. - Jesteśmy ponadto wiodącym ośrodkiem w Polsce w zakresie badań klinicznych, co bez wątpienia czyni naszą ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną – dodaje.

Studia w wymiarze 180 godzin zajęć odbywać się będą w trybie zaocznym, tj. w piątki po południu i soboty cały dzień (zazwyczaj co dwa tygodnie). Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz specjalistów z zakresu badań klinicznych zatrudnionych w innych jednostkach. Absolwenci otrzymują Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Studia skierowane są zarówno do pracowników zawodów medycznych m.in. lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, jak również personelu administracyjnego – m.in. menadżerów, ekonomistów, statystyków, radców prawnych, ponadto osób, które tworzą lub będą tworzyć zespoły badawcze w ośrodkach badań klinicznych, osób projektujących badania kliniczne oraz osób tworzących personel administracyjny w zakresie obsługi i zarządzania badaniami klinicznym.

Więcej informacji: tutaj.