Spotkanie przedstawicieli UMW ze studentami z Ukrainy

Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym UMW przedstawiciele władz uczelni spotkali się ze studentami z Ukrainy. W trakcie spotkania omówiono bieżące problemy i oczekiwania studentów ukraińskich na UMW.

Prorektor prof. Tomasz Zatoński, który jest koordynatorem zespołu ds. pomocy Ukrainie w UMW i USK, zapewnił o gotowości pełnej pomocy ze strony uczelni.

Poproszono także studentów o pomoc w utworzeniu kanału komunikacji ze społecznością studentów pochodzenia ukraińskiego studiujących we Wrocławiu gotowych do niesienia pomocy wolontaryjnej, głównie w zakresie wsparcia językowego.
Dziekani poszczególnych wydziałów na bieżąco monitorują sytuację studentów ukraińskich i będą reagować w razie potrzeby.  Obecnie na UMW  studiuje 79 studentów pochodzenia ukraińskiego na 8 kierunkach.

Fot. T. Walów