Spotkanie członków AMiCE we Wrocławiu

AMiCE to sieć szpitali uniwersyteckich w Europie, które współpracują ze sobą w zakresie opieki nad pacjentem, zarządzania, prowadzenia badań i nauczania. W tym roku zostaliśmy gospodarzem zjazdu dyrekcji CEO Meeting.

Poprzez współpracę członkowie AMiCE rozwijają opiekę zdrowotną w Europie oraz dążą do osiągnięcia jej jak najwyższych standardów. Od 2016 r. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest członkiem stowarzyszenia grupy.

Coroczny zjazd dyrekcji CEO Meeting odbył się w dniach 24-25 stycznia 2019 r. Do Wrocławia przyjechali dyrektorzy szpitali z Drezna, Greifswaldu, Wiednia oraz Berna. Pierwszy dzień rozpoczął się konferencją w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gości przywitał Prorektor ds. Klinicznych prof. Romuald Zdrojowy oraz Dyrektor USK Piotr Pobrotyn.

W spotkaniu w sali konferencyjnej uczestniczyli również Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Joanna Rosińczuk, a także zaproszeni przez Panią Dziekan prelegenci m. in. z Wydziału Nauk o Zdrowiu, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej i Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego. Głównymi tematami wystąpień były big data, biobanking czy bezpieczeństwo pacjentów i pracowników służby zdrowia.

Członkowie AMiCE zostali oprowadzeni po szpitalu uniwersyteckim przez dyrekcję szpitala, a także zwiedzili Centrum Symulacji Medycznej. O placówce dydaktycznej i jej możliwościach centrum gościom opowiadał dr Piotr Kolęda.

Wielostronna współpraca jest dla członków stowarzyszenia cennym źródłem informacji oraz doskonałym przykładem skutecznej wymiany doświadczeń.

Fot. T. Walów