Spotkanie członków projektu Living Values w Sztokholmie

Prorektor ds. Strategii Rozwoju Uczelni Prof. Marzena Dominiak reprezentowała UMW podczas spotkania członków stowarzyszenia Magna Charta Observatory, zaangażowanych w projekt Living Values.

Obecni i nowi Ambasadorzy stowarzyszenia Magna Charta Observatory oraz przedstawiciele uczelni, które dołączyły do projektu Living Values w ostatnim czasie, spotkali się na Uniwersytecie Sztokholmskim. Przy tej okazji mogli wysłuchać ekspertów z zakresu wolności akademickiej oraz uniwersyteckiej autonomii, jak również dokonać analizy korzyści, które projekt przyniósł w poprzednich fazach.

Celem projektu Living Values jest pomoc uczelniom w ocenie ich misji, weryfikacja poziomu realizacji wartości oraz zwiększenie zaangażowania pracowników i studentów w promocję realizacji wartości, misji i celów uczelni.

Sześcioro nowych ambasadorów dołączyło do dotychczasowych dwunastu oraz do dziesięciu uczelni, które rozpoczęły wdrażanie projektu Living Values. Spotkanie to było pierwszym stacjonarnym warsztatem członków MCO od początku pandemii.

Ze szczegółowym przebiegiem spotkania zapoznać się można na stronie stowarzyszenia Magna Charta Observatory.