Spis powszechny ruchu naukowego i Konkurs StRuNa 2020

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleciło Fundacji Fundusz Pomocy Studentom zbadanie potencjału i kondycji ruchu naukowego w Polsce. Chodzi zwłaszcza o koła naukowe zrzeszające studentów i/lub doktorantów.

Spis powszechny ruchu naukowego
Wstępne wyniki tego badania będą podane na Kongresie Kół Naukowych IKONA 2020.
Następne tego typu badanie planowane jest dopiero w roku 2023, dlatego ważne jest, aby przedstawiciele wszystkich aktywnych podmiotów zrzeszających studentów i/lub doktorantów wypełnili formularz znajdujący się pod adresem: https://ruch-naukowy-wpolsce.webankieta.pl

Konkurs StRuNa 2020
Trwa nabór zgłoszeń do 10. edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa, w którym nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych projektów naukowych zrealizowanych w całości lub w istotnej części miedzy 1 października 2019 a 30 września 2020 roku.
W tym roku konkurs posiada aż 13 kategorii.
Zgłoszenia można przesyłać do 21 października. Formularze konkursowe są dostępne na stronie: www.konkurs.struna.edu.pl