Skuteczna integracja społeczności imigrantów - konferencja

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej Konferencji „WHATtoDOIf – Działania na rzecz skutecznej integracji społeczności imigrantów", która odbędzie się w dniu 24 marca 2022 r. w godzinach 10:00 - 14.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Jak działać skutecznie by integrować społeczności imigrantów? W kontekście ostatnich wydarzeń za naszą wschodnią granicą, wojny oraz coraz większej liczby uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy to niezwykle ważne zagadnienie. Jakie działania podejmować począwszy od szczebla edukacyjnego na gospodarczym kończąc, jakich narzędzi i rozwiązań używać? Na te inne pytania spróbują odpowiedzieć organizatory konferencji „WHATtoDOIf – Działania na rzecz skutecznej integracji społeczności imigrantów".

Adresatami konferencji są:

●        Organizacje współpracujące z osobami pochodzenia migracyjnego;

●        Instytucje szkolące pracowników socjalnych, wolontariuszy współpracujących z cudzoziemcami;

●        Nauczyciele uczący w klasach wielokulturowych;

●        Organizacje ułatwiające integrację imigrantów;

●        Przedsiębiorcy oraz wszyscy zainteresowani tematem.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną narzędzia przydatne imigrantom przybywającym do Polski, opracowane w ramach międzynarodowego projektu. Materiały dostępne są w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Każdy uczestnik będzie miał możliwości udziału w wybranym w przez siebie warsztacie:

●        Jak integrować klasę szkolną, w której uczą się dzieci z innych kultur? Celem warsztatu jest pokazanie narzędzi wspierających integrację w klasie wielokulturowej.

●        Razem w biznesie. Warsztat przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać firmy w oparciu o pracowników migracyjnych.

●        Inwentarz kapitału społecznego. Warsztat ten ma na celu stworzenie listy pytań i obszarów diagnozujących kapitał społeczny cudzoziemców.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Koszty dojazdu/zakwaterowania pokrywa uczestnik.

Zapisu można dokonać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/WUfKRF9Rgr8dV5Hh8

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 21 marca 2022 roku.

Pełny program konferencji: do pobrania

Więcej informacji: http://euframe.eu/konferencja-whattodoif/