Pierwszy dwujęzyczny Dzień Otwarty online zgromadził przed ekranami młodzież nie tylko w Polsce, czy Europie. Stronę wydarzenia wyświetlono ponad 900 razy. W programie m.in. wywiady ze studentami, wykłady i czat Biurem Rekrutacji.
Dzień Otwarty to okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o uczelni, czy rozważanych kierunkach studiów i nawiązać kontakt ze studentami i pracownikami.
W tym roku spotkanie odbyło się online, co pozwoliło uczestniczyć w nim kandydatom nie tylko z różnych części Polski, ale i całego świata. Przede wszystkim dzięki temu, że po raz pierwszy podczas Dnia Otwartego odbyła się osobna anglojęzyczna część, skierowana do zainteresowanych studiami na English Division. Uczestnicy mieli szansę wysłuchać prezentacji dotyczącej uczelni, ale też życia w Polsce czy w samym Wrocławiu.
Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak wywiady i możliwość czatowania ze studentami. Studenci opowiedzieli o tym, co zaskoczyło ich podczas studiów i udzielili wielu przydatnych rad dla rozważających studia na UMW.
Kuba (Dentistry) i Amirah (Medicine)
Nagranie z części anglojęzycznej podczas wydarzenia i następującego po nim weekendu odtworzono na Facebooku i YouTube ok. 150 razy. Na stonę Dnia Otwartego dotarli użytkownicy z Ukrainy, USA, Indii, Niemiec, Irlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Grecji i Jamajki.
Główna część polskojęzyczna została uroczyście otwarta przez Prorektor ds. Studentów i Dydaktyki prof. Agnieszkę Piwowar. Pani Prorektor przywitała uczestników, podkreślając tradycje, wartości i możliwości uczelni, ze szczególnym podkreśleniem dumy z aktywnej społeczności studenckiej.

Prorektor ds. Studentów i Dydaktyki prof. Agnieszka Piwowar (stojąca po prawej)
- Zapraszamy Państwa, abyście mogli realizować u nas swoje cele i marzenia o upragnionym zawodzie. Studia to nie tylko czas nauki, ale i nawiązywania wieloletnich przyjaźni. To też czas rozwijania postaw i kompetencji społecznych, które w zawodach medycznych są niezwykle ważne. – podkreśliła prof. Piwowar.
Kamil (Zdrowie Publiczne), Kornelia (Ratownictwo Medyczne) i Bartek (Fizjoterapia)
Na początku uczestnicy wysłuchali prezentacji dotyczącej uczelni, a zasady rekrutacji mogli poznać na 2 osobnych spotkaniach: jedno z uwzględnieniem specyfiki i potrzeb osób, które uzyskały świadectwo za granicą.
Uczestnicy mogli skorzystać z bogatej oferty krótkich wykładów przygotowanych przez pracowników dydaktycznych i studentów uczelni. Wykłady poruszały tematy z zakresu większości prowadzonych przez uczelnię kierunków. Znaczna część odbywała się w czasie rzeczywistym na platformie MS Teams, a pojedyncze zostały nagrane wcześniej.
Młodzież mogła dowiedzieć się m.in.:
- Czy zdrowie publiczne to moda czy konieczność?
- Kim jest diagnosta laboratoryjny?
- Czy sprzęt bez atestu, wykorzystany w wojskowych apteczkach może zabić?
- Czy stomatologia to tylko zęby i wiertła?
- Jakie tajemnice medyczne i kryminalne kryje medycyna sądowa?
- Jak mają się używki kofeinowe do studiowania farmacji?
- Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo?
- Jakie czekają na nich w diecie słodkie pułapki?
- Czy warto wprowadzać orzechy i oleje roślinne do swojego jadłospisu?
- Jak technologia wpłynęła na ich postawę ciała?
- Co warto wiedzieć o hematologii i serologii grup krwi?
Zainteresowani zamieszkaniem w domach studenckich czy zdobyciem stypendiów mogli spotkać się z przedstawicielami Działu Spraw Studenckich, a marzący o wyjazdach zagranicznych z przedstawicielką Działu Współpracy Międzynarodowej.
W ramach przeglądu organizacji studenckich uczestnicy mogli odwiedzić profil zgłoszonych organizacji i zadać pytania za pośrednictwem Messengera. Na pytania odpowiadało też z dużym zaangażowaniem Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów.
.jpg)
Patrycja (Położnictwo) i Dominika (Pielęgniarstwo)
Podobnie jak w części anglojęzycznej największym zainteresowaniem cieszyły się wywiady ze studentami. Nagrania z nich w ciągu Dnia Otwartego i następującego po nim weekendu obejrzało na YouTube ponad 400 osób.
Na miejscu stawili się przedstawiciele wszystkich kierunków próbując obalić popularne mity, funkcjonujące w społeczeństwie i popkulturze, dotyczące ich kierunków, dzieląc się swoimi doświadczeniami i dając rady tym, którzy rozważają wybranie ich kierunku.

Patrycja (Analityka Medyczna), Ania (Dietetyka) i Monika (Farmacja)
Po wywiadzie kandydaci mieli jeszcze 15 minut, aby zadać pytanie za pośrednictwem chatu.

Na stronie wydarzenia nadal można oglądać nagrania z wydarzeń, a niebawem pojawią się też nagrania z niektórych wykładów. Można odwiedzić wnętrze uniwersytetu dzięki filmom, pobrać folder ze wszystkimi istotnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji i wziąć udział w indywidualnej grze terenowej dla osób, które odwiedzają Wrocław.
Zapraszamy na https://rekrutacja.umw.edu.pl/dzien-otwarty/
Wydarzenie przygotowało Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów przy wsparciu Działu Marketingu, Działu Spraw Studenckich, Działu Współpracy Międzynarodowej oraz przedstawicieli wydziałów:
- Wydział Nauk o Zdrowiu – prof. dr hab. Izabella Uchmanowicz, dr Paweł Gawłowski, dr Janina Kulińska oraz mgr inż. Dorota Kiedik,
- Wydział Farmaceutyczny – dr Maciej Włodarczyk, mgr Alina Rak-Pasikowska oraz dr Dorota Różańska,
- Wydział Lekarsko-Stomatologiczny – lek. dent. Amadeusz Kuźniarski,
- Wydział Lekarski – lek. Jędrzej Siuta.

Karolina (Kierunek Lekarsko-dentystyczny) i Damian (Kierunek Lekarski)
Wydarzenie nie odbyłoby się bez niezastąpionych studentów. Poprzez swoich przedstawicieli w Dzień Otwarty włączyły się:
- Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych,
- SKN Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży,
- SKN ED Gastroenterology Students' Club,
- SKN Badań Naukowych w Pielęgniarstwie,
- SKN Neonatus,
- SKN Chirurgii Dzieci,
- SKN Chirurgii Stomatologicznej,
- Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji,
- IFMSA-Poland Oddział Wrocław,
- SKN Medycyny Sądowej,
- SKN Cytometrii Przepływowej i Badań Biomedycznych,
- SKN Endokrynologii,
- SKN Badań Naukowych w Medycynie.
Relacja fotograficzna: Tomasz Walów