Otwarta nauka - wszystko w jednym miejscu

Wszystkie informacje w jednym miejscu! By ułatwić pracownikom, doktorantom i studentom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zapoznanie się z założeniami otwartej nauki uruchomiona została specjalna strona internetowa.

Prezentowane na niej zagadnienia są skierowane do wszystkich zainteresowanych problematyką otwartości zarówno w badaniach naukowych, jak również edukacji. Coraz częściej naukowcy decydują się publikować w modelu otwartym.  Dlaczego warto to robić? Jakie są z tego tytułu profity, a jakie zagrożenia? Czym są otwarte dane badawcze? Odpowiedzi znaleźć można na nowej stronie redagowanej przez pracowników Biblioteki Głównej oraz Wydawnictwa UMW. Link do strony - tutaj.

Przypominamy także o współtworzonym przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu portalu zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym  Polska Platforma Medyczna, gdzie znaleźć można liczne publikacje w otwartym dostępie - link.