Ostatnia Rada Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego

Dużo wzruszeń, wspomnień i miłych słów padło w czasie uroczystej części ostatniego posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego. Po 27 latach, 1 października 2019 roku wydział przestanie istnieć.

Historię wydziału poprzez tworzących ją ludzi, z dużym wzruszeniem, zaprezentowała zebranym Dziekan WLKP prof. Joanna Rymaszewska. W związku z decyzją o połączeniu 3 wydziałów, których pracowników łączy dyscyplina nauki medyczne - Wydział Lekarski Kształcenia Podyplomowego zakończy trwającą od 1992 roku historię.

Rada WLKP
Prof. Joanna Rymaszewska dziękowała Mistrzom i Nauczycielom, dużo ciepłych słów poświęciła swoim poprzednikom. Na sali obecna była pierwsza dziekan wydziału, która zmierzyła się z trudem jego uformowania. Panta rhei podkreślała filozoficznie prof. Renata Jankowska, dodając, że sukces jest niemożliwy, jeśli nie ma zmian.
Prof. Renata Jankowska
Warto podkreślić, że tradycją wydziału było pełnienie funkcji dziekana przez dwie kadencje. Poza prof. Jankowską, zadania tego podjęli się także prof. Rajmund Adamiec oraz prof. Grażyna Bednarek-Tupikowska, a jako ostatnia dziekan tego wydziału, prof. Joanna Rymaszewska. Osobą, która w dziekanacie spędziła najwięcej lat była Małgorzata Bednarska. - Pani Małgosia wie o nas najwięcej - żartowała prof. Joanna Rymaszewska. Podziękowania skierowano także do wieloletniej kierownik dziekanatu Elżbiety Załustowicz. - Wszyscy się przychodziliśmy od Pani uczyć. Co taki lekarz może wiedzieć o pracy administracyjnej - to Pani nas uczyła i jeszcze znosiła nasze humory - mówił dziękując za lata współpracy prof. Krzysztof Grabowski. Podziękowania powędrowały także do obecnej kierownik Dziekanatu Kingi Luchowskiej.
Dziekanat WLKP
Dziekan podziękowała też swoim najbliższym współpracownikom z kolegium: prof. Magdalenie Krajewskiej, dr hab. Katarzynie Zatońskiej i prof. Tomaszowi Wróblowi.

Dziękując za pracę ostatnich 27 lat pełniący obowiązki rektora prof. Piotr Ponikowski podkreślał ogromny dorobek naukowy przedstawicieli wydziału. Mówił także znaczących osiągnięciach klinicznych pracujących tu lekarzy. Odnosząc się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zapewnił, że połączony Wydział Lekarski będzie działał sprawni z ogromnym udziałem i wpływem byłych pracowników WLKP.
Prof. Piotr Ponikowski
- Jestem dumny, że byłem członkiem Rady Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego - podkreślał prof. Jacek Szepietowski. Prorektor ds. Rozwoju Uczelni przypomniał, że cała jego kariera naukowa  - od doktoratu do wystąpienie o przyznanie mu tytułu profesora była związana z tym wydziałem. Podkreślał jego rolę naukową i kliniczną. - Jestem przekonany, że wydział to nie struktura a ludzie, którzy nadal będą działali na rzecz dobra uczelni - mówił prof. Jacek Szepietowski.


- Pracownicy tego wydziału są jak tlen dla szpitala - bez Was nie możemy fukcjonować - podkreślał z kolei dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klicznego dr Piotr Pobrotyn.
Do gratulacji ustawiła się długa kolejka dziekanów, współpracowników czy przedstawicieli administracji.

Nie zabrakło też pamiątkowych wspólnych zdjęć.
Rada Wydziału WLKP
Fot. Tomasz Walów
 
Galeria zdjęć