Nowo wybrani kierownicy odebrali gratulacje

Kierownicy jednostek uczelni wybrani w niedawnych konkursach odebrali gratulacje od rektora prof. Piotra Ponikowskiego. Nie zabrakło też gratulacji dla nowego profesora belwederskiego na naszej Uczelni - prof. Marka Ussowicza.

Prezydent RP podjął decyzję o nadaniu stopnia profesora prof. Markowi Ussowiczowi, rektor UMW odnotował ten fakt w czasie posiedzenia Senatu, wręczając pracownikowi Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej upominek od Uczelni.
Rektor UMW prof. Piotr Ponikowski - Senat UMW
Prof. Marek Ussowicz UMW
Rektor pogratulował także nowym kierownikom jednostek. W tym dwóm zagranicznym profesorom zatrudnionym w Instytucie Chorób Serca. Prof. Stefan Anker (doktor honoris causa UMW) objął kierownictwo Zakładu Innowacyjnych Terapii Chorób Układu Krążenia Instytutu Chorób Serca, zaś prof. Massimo Piepoli Zakładu Kardiologii Prewencyjnej Instytutu Chorób Serca.
Senat UMW

To pierwsza taka sytuacja w historii naszej Uczelni. Objęcie jednostek przez uznanych naukowców z innych krajów ma szansę zaowocować pozytywną zmianą w zakresie umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu poprzez realizację wspólnych projektów naukowych, co obaj profesorowie podkreślali w krótkim wystąpieniu. Dodali, że czują się zaszczyceni rozpoczęciem współpracy z naszą Uczelnią.

Gratulacje odebrali także (w kolejności alfabetycznej)
prof. dr hab. Szymon Dragan- Uniwersyteckie Centrum Rehabilitacji
Senat UMW
dr hab. Szymon Łukasz Dragan- Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych i Dzieci
Senat UMW
prof. dr hab. Marek Jasiński- Klinika Kardiochirurgii Katedry Kardiochirurgii i Transplantacji Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
prof. dr hab. Wojciech Kosmala- Zakład Obrazowania Układu Sercowo-Naczyniowego Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
prof.dr hab. Monika Przewłocka-Kosmala- Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
dr hab. Aleksandra Królikowska - kierownik Samodzielnej Pracowni Ergonomii i Monitoringu Biomedycznego Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu
Senat UMW
prof. dr hab. Błażej Misiak- Zakład Psychiatrii Konsultacyjnej i Badań Neurobiologicznych Katedry Psychiatrii
Senat UMW
prof. dr hab. Andrzej Mysiak- Zakład Dydaktyki Kardiologicznej Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
dr Roman Przybylski - p.o kierownika Katedry Kardiochirurgii i Transplantacji Serca Instytutu Chorób Serca
prof. dr hab. Krzysztof Reczuch- Katedra Kardiologii Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
prof. dr hab. Izabella Uchmanowicz - kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu
Senat UMW
prof. dr hab. Michał Zakliczyński- Klinika Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia Katedry Kardiochirurgii i Transplantacji Serca Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
dr hab. Katarzyna Zatońska, prof. uczelni - kierownik Katedry Zdrowia Populacyjnego Wydziału Nauk o Zdrowiu
Senat UMW
dr hab. Robert Zymliński- Klinika Intensywnej Terapii Kardiologicznej Katedry Kardiologii Instytutu Chorób Serca
Senat UMW
Prof. Ewa Jankowska objęła Zakład Kardiologii Translacyjnej i Rejestrów Klinicznych Instytutu Chorób Serca, nie mogła być na uroczystości osobiście. Gratulacje dyrektorowi Instytutu Chorób Serca prof. Piotrowi Ponikowskiego wręczył Prorektor ds. nauki prof. Piotr Dzięgiel, który przewodniczył pracom komisji konkursowej.
Fot. Tomasz Walów