Nabór wniosków do programów stypendialnych Komisji Fulbrighta

Trwa nabór wniosków do programów stypendialnych oferowanych przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Nabór dotyczy programów:

Fulbright Junior Research Award 2022-23 — dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych,
Fulbright Graduate Student Award 2022-23 — dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA,
Fulbright Senior Award 2022-23 — umożliwiający pracownikom polskich instytucji akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA,
Fulbright STEM Impact Award 2021-22 — dedykowany badaczom i badaczkom reprezentujących dziedziny STEM.

UWAGA: W konkursach uwzględniane będą jedynie projekty niewymagające bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Nabory trwają do:

23 kwietnia 2021 → Graduate Student Award
28 maja 2021 → pozostałe programy

Stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta dają możliwość nawiązania współpracy z dowolną uczelnią/ośrodkiem badawczym w USA, uczestniczenia w dodatkowych wydarzeniach programu Fulbrighta podczas pobytu w USA, poszerzenia siatki kontaktów naukowych i osobistych, poznania kraju i jego różnorodności. Każdy uczestnik programu staje się  częścią społeczności absolwentów i absolwentek, rozpoznawalnego na arenie międzynarodowej programu wymiany edukacyjnej i kulturowej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę programu.