Medyczne Oscary 2021: studenci też mają głos

Skoro grudzień, to Oscary – zapraszamy do udziału w kolejnej edycji uczelnianego plebiscytu „Oscary Medyczne”. W tym roku do plebiscytu włączamy także studentów, którzy po raz pierwszy przyznawać będą Oscara Studenckiego.

"Medyczne Oskary" to wewnątrzuczelniana zabawa odbywająca się od 2015 roku, w ramach której pracownicy uczelni mogą nagrodzić swoich kolegów, kierując się kryteriami sympatii, życzliwości, dobrej współpracy i chęci wzajemnej pomocy. Jest to więc plebiscyt typowo koleżeński i nieformalny, i jako taki ma wymiar symboliczny - nie wynika z zasług na polu zawodowym (te powinni oceniać przełożeni i kompetentne gremia) i nie wiąże się z żadną nagrodą finansową. Jedynym wyróżnieniem jest symboliczna statuetka w kształcie Oscara znanego z nagród filmowych, uzupełniona o tabliczkę. W nawiązaniu do nich każdy z wyróżnionych otrzymuje nagrodę w kategorii luźno nawiązującej do filmów i seriali - ich tytułów czy postaci.

Plebiscyt został opracowany z myślą o pracownikach nie będących nauczycielami akademickimi Mowa więc przede wszystkim o pracownikach zatrudnionych w pionie administracji, nie zaangażowanych w typową pracę naukową czy dydaktyczną. Oni mogą otrzymywać nagrody, natomiast nominować ma prawo każdy pracownik, ponieważ obowiązki uczelnianej administracji i pracowników naukowych nieustannie się przeplatają. Wyróżniamy tych pierwszych, ponieważ ich praca często pozostaje w tle i za kulisami osiągnięć i odkryć w wymiarze naukowym oraz medycznym, choć nierzadko ma dla nich bardzo istotne znaczenie lub stanowi ich codzienne, niekoniecznie oczywiste wsparcie.

Do tej pory statuetki otrzymywali indywidualni pracownicy oraz wybrany zespół. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć liczbę nagród o Oscara Studenckiego, którego otrzyma pracownik administracji Uczelni wskazany przez studentów. To właśnie oni, między innymi, dbają o załatwianie waszych spraw w dziekanatach oraz w Dziale Spraw Studenckich, obsługują szatnie oraz sale, w których odbywacie zajęcia, tworzą dla Was newsletter czy odpowiadają na Wasze pytania w mediach społecznościowych.

Wyboru laureatów dokonuje Dział Marketingu na podstawie zgłoszeń. Kierujemy się ich liczbą (im więcej nominacji dla danego kandydata, tym większa szansa na przyznanie nagrody), jak również treścią uzasadnień. Jeśli więc zależy Państwu na nagrodzie dla danej osoby, namówicie do przesłania nominacji również innych.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres marketing@umw.edu.pl do 10 grudnia 2021 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej w połowie grudnia. Forma wręczenia nagród będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej.