Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr w maju 2019

„Nierzetelność naukowa na uczelniach technicznych” dra hab. n. med. Marka Wrońskiego, lekarza-anestezjologa, to kolejny wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej.

Wykład odbędzie się w czwartek, 23 maja, o godzinie 14.00, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8 (bud. D-20).

Prelegent: dr hab. n. med. Marek Wroński, lekarz-anestezjolog, profesor na Wydziale Medycznym PWSZ w Kaliszu.
W latach 1989-2007 pracował naukowo w Nowym Jorku, gdzie prowadził badania nad wynikami leczenia guzów mózgu (Staten Island University Hospital) oraz badał wpływ leków anestetycznych na wyniki leczenia kardiochirurgicznego (University of Medicine & Dentistry of New Jersey, Newark). Dr Wroński od wielu lat zajmuje się tropieniem patologii w nauce. Był m.in. Rzecznikiem Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2002 r. jest publicystą i dziennikarzem miesięcznika „Forum Akademickie”, gdzie prowadzi comiesięczną rubrykę opisującą naruszenia rzetelności i etyki naukowej w kraju.

Zapisy na seminarium odbywają się za pośrednicwem serwisu Evenea