Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr czerwiec 2019

Gościem kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke. 24.06.2019 r. wygłosi wykład „Nature, evolution and purpose”.

Prelegent jest wybitnym specjalistą z mechaniki i odkrywcą prawa konstruktywnego w termodynamice. Prof. Bejan kieruje obecnie Katedrą Mechaniki im. J. A. Jonesa na Uniwersytecie Duke w USA. Jego badania naukowe dotyczą zarówno form naturalnych i istoty życia, jak i konstrukcji mechanicznych tworzonych przez człowieka. Za odkrycie ogólnego prawa konstruktywnego (constructal law) został uhonorowany m.in. Medalem Benjamina Franklina (2018) i Nagrodą Badawczą Humboldta (2019). Należy do Academia Europaea - prestiżowej, międzynarodowej organizacji zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin. O przejawach prawa konstruktywnego w przyrodzie oraz o jego zastosowaniu w projektowaniu układów przez człowieka opowie w trakcie prelekcji na Politechnice.
Wykład pt. „Nature, evolution and purpose” odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca, o godzinie 15.00, w Auli Gmachu Głównego PWr (budynek A-1, Wyb. Wyspiańskiego 27).
Prelekcja będzie prowadzona w języku angielskim i symultanicznie tłumaczony na język polski. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Niezbędne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie swojeogo udział za pośrednictwem systemu evenea.
Wydarzenie można również śledzić na Facebooku.