Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na PWr

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie w ramach kolejnej edycji Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej, czyli cyklu otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów.

W ramach ISN jak dotąd wystąpili m. in. prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, prof. Klaus von Klitzing – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, oraz prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Gościem kolejnego spotkania będzie prof. Frédéric Dias z University College Dublin. Prelegent jest matematykiem i światowym liderem w badaniach z obszaru dynamiki płynów. Zajmuje się analizą takich tematów, jak dyspersyjne równania falowe, powstawanie tsunami, uderzenia fal w obiekty i budynki czy szeroko rozumiana energetyka oceaniczna. Od 2000 r. Frédéric Dias zajmuje stanowisko profesora matematyki stosowanej na ENS Paris-Saclay. W 2009 r. rozpoczął pracę na University College Dublin, gdzie prowadzi badania nad konwerterami energii fal. Profesor należy do wielu prestiżowych organizacji m.in. the Academy of Europe, the Norwegian Academy of Science and Letters czy the International Union of Theoretical and Applied Mechanics (IUTAM).

Wykład pt. "The fascination of ocean waves" odbędzie się we wtorek, 14 maja, o godzinie 14.00, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8 (bud. D-20).
Prelekcja będzie prowadzona w języku angielskim i symultanicznie tłumaczona na język polski.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, prosimy jednak wcześniej zgłosić swój udział za pośrednictwem systemu evenea.pl.