Instytucja finansowa do zarządzania i prowadzenia PPK

Wspólnie z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych wybraliśmy instytucję do utworzenia i obsługi PPK w naszej Uczelni. Część czynników została wskazana w ustawie o PPK, a część kryteriów ustaliliśmy wewnętrznie.

Wybraliśmy AXA Emerytura Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty zarządzany przez AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (AXA TFI). Poniżej najważniejsze czynniki, które zadecydowały o wyborze AXA TFI.

Stabilność i doświadczenie globalne

• AXA TFI jest częścią globalnej Grupy AXA, która według Fortune Global 500 jest największą grupą finansowo-ubezpieczeniową na świecie. W 2018 roku po raz dziesiąty z rzędu AXA została uznana za najbardziej wartościową markę ubezpieczeniową świata, zajmując pierwsze miejsce w rankingu Best Global Brands.
  • AXA TFI łączy globalne i lokalne kompetencje oraz doświadczenie, także w zakresie zarządzania aktywami.
  • AXA TFI ma transparentną strukturę właścicielską.
  • AXA TFI ma stabilny zespół inwestycyjny, łączący różne kompetencje.

Atrakcyjne warunki finansowe

• Opłaty za zarządzanie będą mieściły się w przedziale 0,3%-0,45% w zależności od funduszu i liczby lat pozostałej do zakończenia inwestycji.
  • Brak dodatkowych kosztów dla pracowników: brak opłat za dostęp do konta online, za obsługę wpłat, za obsługę wypłat transferowych, dokonywanie zmian – jeśli dyspozycje dokonywane są elektronicznie (jeśli dyspozycja składana jest papierowo – bezpłatne są 2 dyspozycje rocznie; koszt obsługi kolejnych to 3,80 zł).
  • Brak dodatkowych kosztów dla pracodawcy.

Dodatkowe korzyści dla uczestników PPK od AXA

• Zniżki na zakup wybranych ubezpieczeń AXA.
  • Możliwość inwestowania w IKZE w AXA TFI z premią.
  • Program rabatowy AXA Benefit i ponad 400 specjalnych ofert produktów i usług o znanych markach oraz lokalnych dostawców z różnych kategorii.
  • Rabat na pakiety dodatkowe w ubezpieczeniu grupowym na życie w AXA.

Szczegóły dostępne pod adresem: https://www.uniqa.pl/twojeppk/benefity/

Wygodne konto online i wsparcie dla Was

• Będziecie mieć dostęp do indywidualnego i funkcjonalnego konta online, które daje możliwość zarządzania środkami, w tym na przykład sprawdzania stanu oszczędności, zamiany funduszy, składania dyspozycji online (z wyłączeniem tych, które należy składać w formie pisemnej).
  • Będziecie otrzymywać informacje o wpłatach na Wasze rachunki PPK.
  • Będziecie co roku otrzymywać od AXA TFI informację o stanie swojej inwestycji.
  • Będziecie mieć dostęp do cyklicznych biuletynów o charakterze edukacyjno-inwestycyjnym w wersji elektronicznej, co umożliwi Wam zdobycie lub poszerzenie wiedzy na temat PPK, oszczędzania, bieżącej sytuacji rynkowej i ułatwi podejmowanie świadomych decyzji i budowanie bezpiecznej finansowej przyszłości.
  • Będziecie mogli korzystać z wiedzy i pomocy konsultantów infolinii.

Edukacja przed startem PPK

• Otrzymacie e-book oraz materiały wideo o PPK przygotowane przez Macieja Samcika – niezależnego cenionego dziennikarza ekonomicznego autorem portalu subiektywnieofinansach.pl, który wspólnie z AXA prowadzi akcję edukacyjną „Wyciskamy emeryturę”. Na jego blogu znajdziecie artykuły, które dostarczają wiedzy, ale też nowatorsko ujmują aktualne tematy, w tym temat PPK. Link do materiałów wideo: https://www.uniqa.pl/twojeppk/
  • AXA TFI udostępni także platformę e-learningową z zakresu PPK.

Wsparcie dla naszego Działu Spraw Pracowniczych i Działu Płac przy wdrożeniu i funkcjonowaniu PPK
Program PPK nakłada wiele nowych zadań na pracodawcę, dlatego wybraliśmy partnera, który ma odpowiednie doświadczenie w zarządzaniu aktywami oraz dostarczy nam praktyczne narzędzia systemowe i wsparcie operacyjne, w tym szkolenia dla pracowników, obsługujących PPK w firmie oraz wsparcie merytoryczne, w tym dedykowany Key Account Manager.

Informacje o formie składania wniosków prześlemy do Państwa w poniedziałek. Pracujemy nad takim systemem przyjmowania dokumentów, który w aktualnej pandemicznej sytuacji zapewni bezpieczeństwo, zarówno osobom składającym, jak i przyjmującym wnioski.